Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022

Prečítali: 2925

Zostavovanie jarného receptára je nesmierne vďačná úloha. Jednak, lebo sa jari už všetci výslovne nevieme dočkať, ale taktiež, lebo v tomto receptári sa konečne dostane novinkám Haldorádó pre rok 2022 adekvátneho predstavenia aj v rámci skutočnej, do akcie pripravenej, chytľavej zmesi. Nie je teda tajomstvom, že každá jedna zostava bude obsahovať aj novinku, ktorá je chytľavá (aj) práve v danom období. Hľadaj a nájdeš! Recept najlepšie sediaci na Tvoju obľúbenú vodu a pre Tvoju osobnú techniku!

Kaprársky method mix na skorú jar

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Kaprársky method mix na skorú jar

Nie je otázne, ktorá metóda sa dnes teší najväčšej popularite, ako ani to, že jednou z najväčších predností tejto techniky je práve jej jednoduchosť, ktorá sa prejavuje aj na poli vnadidiel.
Rodina produktov 4S Method Pellet Mix uľahčuje rybárom prácu tým, že je dostupná v sezónnych prevedeniach. V tomto prípade sa do nášho balíčka dostal jej jarný variant. Veľa sa s týmto piplať teda netreba, jednoducho mix zalejeme 150 ml-ami vody, premiešame, alebo pretrepeme a odložíme na 10 minút nabok.
Pred každou rybačkou sa oplatí zamiešať aj nejaké krmivo, aj keď netreba veľmi veľa. Hojne postačí polovica balenia krmiva TORNADO Method Mix - Jahoda, ktoré použijeme ako „čiapočku“ pri plnení krmítka. Na dosiahnutie ešte intenzívnejšieho vnadiaceho účinku bude účelné krmivo ešte premiešať so 100 ml-ami arómy CSL Tuning - Red Fruit. Následne nastavíme želanú súdržnosť a priľnavosť zmesi pomocou 50 ml vody a odložíme ju na chvíľu nabok, nech si trochu odpočinie. Po uplynutí 10 minútového odpočinku peletovú zmes ručne trochu rozmrvíme a krmivo predrvíme cez husté sitko.
Ako nástrahu sme do zostavy pridali TORNADO Method - Jahoda a ako dodatočnú arómu zas veľmi hustý gél TORNADO Activator Gel - Jahoda.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Jednoduchá, avšak mimoriadne účinná method feederová zostava

Method feederové zmes do studenej vody pre kapry so sladkým zubom

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Method feederové zmes do studenej vody pre kapry so sladkým zubom

V roku 2022 sa naša rodina instantných, predpripravených kŕmnych peliet rozrástla o ďalšieho člena - Ready Method Pellet - Sladký Keksík. Toto jedlo je veľmi účinné aj samé o sebe, ale takto na skorú jar sa oplatí ešte zmiešať s nejakým tmavším krmivom, napríklad TORNADO Method Mix - Perník, ktoré do chuťového vesmíru predošlého krmiva perfektne zapadá.
Prvým krokom pri príprave zmesi bude, že suché materiály premiešame pomocou 100 ml CSL Tuningu - Medová pálenka a 200 ml vody. Následne odložíme na 10 minút odstáť. Po uplynutí potrebného odpočinku perníkové krmivo homogenizujeme predrvením cez husté sitko, následne do neho vmrvíme pelety. Následne mixtúru jemnými ručnými pohybmi premiešame, kým dosiahneme peknú, rovnorodú zmes, a nech sa páči, jedlo je už aj hotové!
Balíček obsahuje nástrahu TORNADO Method - Perník, ktorú sa najlepšie oplatí prezentovať na nástrahovom ostni a bezprostredne pred použitím ju môžeme trochu nakopnúť arómou TORNADO Activator Gel - Perník.
Táto zostava bude zaručene chutiť nie len rybám, pochutnajú si na nej aj rybári - „sladkožrúti“!

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Jedlo vládne pomerne skromným vzhľadom, avšak farebné pelety z Tornado krmiva ho poriadne vyzdobia

Jarné kaprárske menu na prírodné vody (jazerá, nádrže, kanály)

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Jarné kaprárske menu na prírodné vody (jazerá, nádrže, kanály)

V prírodných vodách sa hlavne kvôli výrazne nižšej populácii rýb, rozbieha jarný život trochu pomalšie. Príjemné, teplučké počasie na konci marca však rozhýbe už aj tunajších obyvateľov.
Táto zostava má za cieľ, ako farbou, tak aj intenzívnou príchuťou a arómou, rýchlo upútať pozornosť hladných rýb. S prípravou sa odporúča začať premiešaním suchých látok. Pol balenia BlendeX - Cesnak + Mandle plus pol balenia Fluo Energy - Devil Buster je viac než postačujúce množstvo pre niekoľkohodinovú rybačku. Navlhčíme pomocou primeraného množstva vody a odložíme na 10 minút nabok, nech si zmes trochu odpočinie.
Predrvenie prospeje aj tomuto jedlu, avšak v tomto prípade môžeme použiť kľudne aj riedkejšie sitko. Po homogenizácii môžeme k zmesi pridať Micro Pellet - Jahoda a pochúťkovú kukuricu, vďaka čomu dostaneme skvelú, mimoriadne výdatnú zmes, ktorá je najvhodnejšia pre ponúknutie v Pellet Feeder krmítku.
Nástrahu SpéciCorn MIX Limited Edition - Medová pálenka odporúčame prezentovať na nástrahovom ostni s takým háčikom, ktorý pekne vybalansuje. Dodatočnú arómu BlendeX Serum - Cesnak + Mandle môžeme pumpovať rovno na plné krmítko, nakoľko vďaka vysokej hustote zostane zaručene tam, kde sme ju dali.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Mimoriadne výdatná zmes!

Zostava pre jarné method feederové preteky

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Zostava pre jarné method feederové preteky

V jarnom období prakticky niet takého weekendu, kedy by sa niekde nekonali nejaké preteky. Je až zarážajúce, akým tempom sa toto športové odvetvie v posledných rokoch rozrastá a som presvedčený, že ešte ani zďaleka nie je na výslní. Takéto preteky navštevujú mnohí presne z toho istého dôvodu, pre aký si vybrali samotnú method feederovú techniku. Sú materiálovo mimoriadne nenáročné! Nevyžadujú si sudy krmiva, živé nástrahy a s trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že si rybár nezašpiní ani ruky, jedine tak rybím slizom.
Nuž, túto zostavu sme vytvorili práve pre tých, ktorí holdujú takýmto pretekom. Jej zmes tvoria krmivá 4S Method Pellet Mix - Zima a 4S Method Pellet Mix - Jar. Premiešame ich, navlhčíme pomocou 300 ml vody a odložíme na 10 minút nabok. Rovnaký odpočinok doprajeme aj polovici balenia vnadidla TORNADO Method - Sépia & Broskyňa, ktoré sme zamiešali pomocou 150 ml vody.
Po uplynutí vyhradeného odpočinku pelety rozmrvíme ručne, kým krmivo zas predrvíme cez husté sitko s malými očkami. Krmivom môžeme pelety buď panírovať, alebo z neho vytvoriť chutnú „čiapočku“.
Aby existovali alternatívy do najrôznejších súťažných podmienok, v resp. dobré riešenie do každej zapeklitej situácie, pridali sme do tejto zostavy až dve, výslovne pre súťažný rybolov vyvinuté nástrahy: sú to TORNADO Method World Champion - Sipi 1 a TORNADO Method World Champion - Sipi 2.
Pokiaľ bude apetít rýb klesať, alebo budeš mať pocit, že je potrebné niečím nakopnúť spomaľujúce sa tempo záberov, treba siahnuť po doplnku TORNADO Activator Spray - Sépia & Broskyňa.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Tento balíček obsahuje všetko, čo by sme mohli potrebovať na method feederovom preteku!

Jarná kaprárska zmes na Balaton

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Jarná kaprárska zmes na Balaton

Na jar sa dá na Balatone rybárčiť ešte celkom nerušene, nakoľko v tomto období tu je ešte relatívne pomenej plachetníc a kúpajúci sa sa takisto v tomto čase ešte skôr namáčajú v termálnej vode. Teda, blízko brehu, tu je viac než dosť miesta, kde sa to oplatí skúsiť.
Jedna z najlepších alternatív na maďarské more je krmivo Divoký Kapor, ktoré môžeme poslať do akcie hoci aj samotné. V tomto recepte však k základnému krmivu primiešame aj pol balenia naturálneho krmiva Gold Feeder - Champion Corn. Suchý materiál sa oplatí dochutiť, v tomto prípade použijeme 100 ml tekutého doplnku SpéciAdditive - Jahodový Jogurt. Po doplnení primeraného množstva vody dáme mix nabok, nech si 10 minút odpočinie. Po uplynutí času zmes homogenizujeme predrvením cez stredné, alebo riedke sitko. Zmes môžeme ponúknuť veľmi efektívne aj v Pellet Feederovom krmítku, ale samozrejme sa perfektne hodí aj do method feederového krmítka.
V zostave nájdeme nástrahu LEGEND Pellet Wafter - Red Fruit, ktorá k sladkastej zmesi dokonalo pasuje. Pokiaľ chceme knedlík s nástrahou ďalej dochucovať, môžeme použiť arómu LEGEND MAX Jam - Red Fruit, ktorá výrazne navýši dosah našej zmesi!
Stojí za spomenutie, že táto zostava je vhodná nie len na Balaton, ale aj na iné prírodné vody s veľkou rozlohou!

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Zmes vhodná do Pellet Feederového aj Method Feederového krmítka

Balíček na veľkonočné VEĽKÉ kapry

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Balíček na veľkonočné VEĽKÉ kapry

Polievačky sem, polievačky tam, keď panuje cez predlžený weekend pekné počasie, smer breh! V tomto období sa stravujú veľmi aktívne aj objemnejšie kapry, preto sa oplatí zamerať sa cielene na ne.
Pre tento účel je toto jedno z najchytľavejších vnadidiel, a jeho základ tvoria  TMF - Spicy KrillTMF - Brutal Liver. K nim v ešte suchom stave primiešame FMMFP - Brutal Liver. Popri vode potrebnej na správne navlhčenie suchých látok sa k nim oplatí ešte v prvom kole pridať aj zo 100 ml tekutého prídavku SpéciAdditive - Korenistá Červená Pečeň. Po premiešaní doprajme aj tejto zmesi 10 minút odpočinku! Keď sa semiačka a pelety pekne nasiakli, môžeme pristúpiť k predrveniu, ale celkom určite tu použime riedke sitko, aby sme pelety nerozlámali. Výsledkom získame hrubozrnné, no predsa krásne homogénne jedlo, so skvelými rozpúšťacími charakteristikami, ktoré môžeme do vody poslať kľudne aj method feederovom krmítku.
Prispôsobiac sa apetítu veľkých rýb, ďalej balíček obsahuje krabičku nástrah Legend Pellet Sinking - Brutal Liver, a ako dodatočnú arómu BlendeX Serum - Sépia + Chobotnica.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Skvelá jarná zmes na veľké ryby

Jarná kaprárska zmes na jazero Tisa

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Jarná kaprárska zmes na jazero Tisa

Jazero Tisa je absolútne fantastickou kaprárskou vodou, na ktorej patrí medzi veľkých, „tajných“ favoritov príchuť Kokos & Tigrie orechy! Preto tvorí základ zmesi, odporúčanej na túto vodu, krmivo BlendeX 2 in 1, ktoré dopĺňa jedno balenie čistej, naturálnej kukurice Gold Feeder - Champion Corn. K tomuto suchému materiálu stačí pridať primerané množstvo vodu a dopriať mu 10 minút odpočinku. Po uplynutí vyhradenej pauzy, keď budeme považovať priľnavosť za adekvátnu, sa odporúča aj túto zmes homogenizovať predrvením cez stredné sitko.
Na poli nástrah sme vybrali tú najjednoduchšiu - a kvôli sumčekom aj najodolnejšiu - a do zostavy sme pridali gumenú kukuricu SpéciCorn MIX Limited Edition - Mango. Pokiaľ by sme chceli pomerne naturálne krmivo ešte trochu nakopnúť, použime smelo aromatický doplnok  BlendeX Serum - Kokos + Tigrie orechy.
Za spomenutie stojí, že táto zostava je vhodná aj na iné prírodné vody s veľkou rozlohou!

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Tento recept je vhodný na všetky prírodné vody s veľkou rozlohou!

Kompletný balíček pre lov na opaľujúce sa tolstolobiky

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Kompletný balíček pre lov na opaľujúce sa tolstolobiky

Ohrievajú sa aj zátoky na Dunaji, čo znamená, že dorazil čas oprášiť aj výbavu na tolstolobiky. Po love na dne, ktorý sa praktizuje už nejaký ten piatok, máme teraz, vďaka potrebnej technológii, konečne príležitosť týchto požieračov planktónu pochytať aj vo vodnom stĺpci. Plavák na Tolstolobiky vo vodnom stĺpci sme si už popísali a predviedli v jednom predchádzajúcom videjku. Filmík s názvom Lov na tolstolobiky na jeseň a v zime nájdete na kanáli Haldorádó Fishing TV.
Pre túto metódu bude skvelým krmivo Big River - Tolstolobik, čo je vynikajúco sa "dymiace" vnadidlo, vďaka čomu si tieto obrovské ryby všimnú rozmerný planktónový mráčik s veľkej vzdialenosti. Aby sa krmivo šírilo vo vode čo najväčšou rýchlosťou, je dobré ho zamiešať pomocou mlieka. Mlieko síce naša zostavička neobsahuje, ale zaobstarať si ho nie je neviem ako komplikované. Po odpočinku musíme toto krmivo za každých okolností predrviť cez čo možno najhustejšie sitko.
Ako všetky ostatné, aj táto zostavička obsahuje aj nástrahu, ktorou v tomto prípade nemôže byť žiadna iná ako Feeder Pufi Set.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Po novom už môžeme uloviť tolstolobiky aj vo vodnom stĺpci

Jarný bleskový kaprársky mix pre „všade“

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Jarný bleskový kaprársky mix pre „všade“

Toto príjemné, sladkasté, univerzálne krmivo je možné použiť prakticky všade, od intenzívne zarybnených jazier po prírodné vodné plochy, method feederovou technikou, alebo klasickým krmítkom s rebierkami.
V prvok kroku premiešame krmivo Gold Feeder - Secret Carp a adekvátnym množstvom vody a doprajeme mu 10 minút odpočinku. Následne ho predrvíme cez stredne husté sitko. Keď to máme, cez rovnaké sitko zhomogenizujeme aj krmivo Ready Method - Sladký Keksík. V následnom kroku pridáme ku zmesi mikropeley Micro Pellet - Mango, čím nadobudne zmes vysoké výživové percentá
Nástraha v balíčku chuťovo harmonizuje s vnadidlom, je ňou TORNADO Wafter - Jahoda, ktorú, či poprípade aj celú zmes, môžeme ešte podľa uváženia dodatočne dochucovať pomocou arómy TORNADO Activator Gel - Jahoda.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Rýchlo hotové a veľmi chytľavé vnadidlo

Mliečna kaprárska zmes do teplých dní

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Mliečna kaprárska zmes do teplých dní

V máji už nie je nič výnimočné, keď na brehu panuje príjemné, skoré letné počasie, a čoraz silnejúce lúče slnka veru zohrejú aj vodu. Nastal čas mliečnych jedál!
Nová rodina TORNADO Method Mix obsahuje aj člena optimalizovaného výslovne pre tento účel, je to N-Butyric & Ananász. Ide o priam púdrovo jemné krmivo, ktoré bude v tomto recepte vytvárať duo s vnadidlom  Gold Feeder - N-Butyric Carp, ktorého úlohou tu je práškovému krmivu trochu na zrnitosti. Ak by sa nám zdalo, že na suchom materiáli nie je vôňa kyseliny maslovej dostatočne prenikajúca, 50 ml Aromatického Tuningu - Divoký Kapor sa postará, aby bolo zo zmesi cítiť charakteristickú, nos dráždiacu N-Butyric arómu aj na kilometre.
Nastavenie konzistencie sa deje klasicky pomocou vody a tekutej arómy a po takisto klasickom odpočinku je zmes už aj pripravená na použitie.
Keď už kyselina maslová, tak nech je aj nástraha z rovnakého chuťového vesmíru, preto sme spomedzi letných nástrahových noviniek pre rok 2022, N-Butyric Pop Up Method, vybrali do tejto zostavičky nástrahuKyselina Maslová + Med. V balíčku nájdeme aj ďalšiu novinku Legend MAX Jam - Kyselina Maslová, ktorú môžeme buď pumpnúť na povrch knedlíka a následne ju trochu ručne rozotrieť, aby zostala presne tam, kde ju chceme mať, alebo ju môžeme schovať priamo do nálože.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Ak sme šikovní, môžeme arómu schovať aj priamo do nálože

Syrová zmes pre divoké kapry a mreny

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Syrová zmes pre divoké kapry a mreny

Túto zmes môžeme požiť na rozľahlých prírodných vodách, zálivoch Dunaja, alebo jeho pomalších úsekoch, a to ako na kapry, tak aj amury .
Základom zostavy je už legendárny Divoký Kapor, ktorý skvelo doplňuje a aj trochu nakopne krmivo TORNADO Method Mix - Rokfortský Syr.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Zmes s fantastickou arómou a konzistenciou!

Chytľavá májová zmes pre amury so sladkým zubom

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Chytľavá májová zmes pre amury so sladkým zubom

Leto je už za humnami, čo ako dobre vieme, je tá skutočná amurová sezóna. A hoci vody sa musia ešte trošku ohriať, kým dorazí čas na ozajstné kvasené bomby, táto kombinácia zaručene upúta pozornosť našich bylinožravých torpéd!
Zmes pozostáva z dvoch úplne odlišných krmív, aj čo sa týka konzistencie, aj arómy: Amur L’amourTORNADO Method Mix - Mang.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Torpéda zbožňujú sladké, ovocné, naturálne jedlá!

Mierne kvasený kaprársky mix na privítanie leta

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Mierne kvasený kaprársky mix na privítanie leta

Plytké jazerá už v tomto období zaručene dosiahli letnú „prevádzkovú“ teplotu, čo znamená, že nastal čas pre kvasené vnadidlá. Našim najpopulárnejším krmivom z rodiny FermentX je chuťovo neutrálne, naturálne krmivo Kvasený Betaín, ktoré predstavuje skvelý základ pre takmer akúkoľvek zmes. V tomto prípade ho bude dopĺňať jedno balenie vnadidla Sladký Ananás.

Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
Skvelá, trochu kyslá zmes, ktorú budú popri kaproch zbožňovať aj amury.
Jarné chytľavé recepty na otepľujúce sa vody 2022
V prípade núdze zabezpečí dodatočná aromatizácia vytúžený záber prakticky na 100 percent.
Značky:

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×