Rybárske Články na Lov Feeder
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Najnovšie články

Rss
Prečítali: 475 Kommentáre: 0

Nová séria prútov, ktorá v sebe spája všetky parametre moderného umenia výroby rybárskych prútov. Jedná sa o zdokonalené, posilnené, robustnejšie varianty právom slávnych predchodcov Fine Carp. Napriek silnejšej povahe však disponujú nesmierne jemnými špičkami a mimoriadne pružnými, do krajností zaťažiteľnými charakteristikami. Na nasledujúcich riadkoch Vám teraz tieto novinky detailne predstavím.

Čítaj ďalej
Prečítali: 824 Kommentáre: 0

Dnes som si zachytal na jednom veľmi ťažko dostupnom, mimoriadne malebnom úseku Malého Dunaja pri meste Šolt. Milujem rybačky na divokej vode. Poďte, pridajte sa ku mne prostredníctvom tejto fotoreportáže!

Čítaj ďalej
Prečítali: 769 Kommentáre: 0

Tolstolobík nepatrí medzi ryby, ktoré by sa často lovili cielene, no napriek tomu, tak kde je ich veľa, končia na háčiku pomerne často. Spravidla to je dielom náhody, háčik dokonca iba zriedkavo končí v jeho papuľke, vo väčšine prípadov sa zahákne niekde do tela ryby. Pritom lov na tolstolobíka môže byť aj cielený a výslovne športového charakteru. A nie je to až také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Pár článkov som na túto tému videl, ale so žiadnym komplexnejším materiálom som sa ešte nestretol, tak sme sa s kamošom Zolim rozhodli, že sa do tajomstiev lovu na tolstolobíka vrhneme na vlastnú päsť a nejaký ten materiál, z ktorého budete môcť čerpať nápady a inšpiráciu aj Vy, sami pripravíme.

Čítaj ďalej
Prečítali: 885 Kommentáre: 0

V tých najväčších horúčavách sa často stretávame s javom, že háčik na montáži ponúkanej na dne, nech už ju prezentujeme akokoľvek fundovanou metódou, zostáva úplne nedotknutý. Ale prečo vlastne ten záber neprichádza? Kde sú všetky ryby?

Čítaj ďalej
Prečítali: 779 Kommentáre: 0

Takto v polovici leta má už tento rok asi väčšina rybárov prvé nočné rybačky za sebou. Ja som pozadu a veru mám čo dobiehať. Príležitosť stráviť na brehu celú noc sa mi naskytá len zriedkavo. Možno práve preto sú tie momenty, keď sa nejaká predsa len prišťastí, také nezabudnuteľné. Atmosféra nočného brehu je naozaj jedinečné a nedá sa s ničím porovnať. Preto ma blížiaci sa dátum, na ktorý som si zarezervovala miesto na jednej z mojich obľúbených vôd - v tomto prípade aj na nočné hodiny - napĺňal neuveriteľným očakávaním.

Čítaj ďalej
Prečítali: 968 Kommentáre: 0

Method feederový lov patrí v týchto dňoch celkom určite medzi najpopulárnejšie a najdynamickejšie sa rozvíjajúce rybárske metódy. Nie je na tom nič prekvapujúceho, táto technika je veľmi ľahko osvojiteľná, vyžaduje si iba pomerne málo príslušenstva a, v neposlednom rade, je mimoriadne chytľavá. Popri prútoch, navijakoch a method feederových krmítkach, vyvinutých špecificky pre účely tejto metódy, sa bleskovým tempom rozrastá aj celý rad ďalších praktických doplnkov. V nedávnej minulosti pribudlo aj na palete Haldoráda až 6 nových method feederových krmítiek. V tomto článku si vezmeme lupu na krmítko DART XL. Ako ich používam s veľkým úspechom, by som chcel predviesť v rámci jednej letnej rybačky, zameranej výslovne na veľké ryby.

Čítaj ďalej
Prečítali: 658 Kommentáre: 0

Eppalock je obrovská vodná nádrž. Vodohospodárstvo tu praktizujú na pre nás takmer nepredstaviteľnej úrovni, vďaka čomu tu dokážu aj napriek tým najnevľúdnejším klimatickým podmienkam, vyhovieť nárokom fauny a flóry, ktoré by tu za iných okolností nemali nárok na existenciu. Aj v prípade, ak tu nezaprší celé roky (áno, roky!) ani jediná kvapka, to tu rozkvitá a prekypuje životom, a to doslova! Počasie tu je oveľa extrémnejšie ako u nás doma. Ak prší, tak prší veľmi! Dážď je v takom prípade schopný naplniť za 1-2 dni aj vodnú nádrž veľkosti Balatonu a to tak, že pri tom vystúpia z koryta aj rieky. Presne pre tieto situácie sú tieto vodné nádrže vybudované. Ak sa raz naplnia, sú schopné zásobovať okolie vodou celé roky. Prioritou tu nie je prichádzajúcu vodu odvádzať, práve naopak, cieľom je udržať každú jednu kvapku. Ak by sa to nedialo, veľká časť Austrálie by sa jednoducho premenila na púšť. Oplatí sa tieto konštrukčné zázraky vidieť na vlastné oči, človek sa tu naučí, že VŽDY existuje riešenie, len si to vyžaduje trochu vynaliezavosti a predvídavého premýšľania!

Čítaj ďalej
Prečítali: 888 Kommentáre: 0

Za dejisko dnešnej rybačky som si zvolil miesto, ktoré stojí k môjmu srdcu veľmi blízko. Zaujímavosťou však je, že hoci som už mal to potešenie toto miesto viackrát navštíviť, vždy som tu bol iba v roli „pozorovateľa“, a počínanie si miestnych rybárov som sledoval bez spoločnosti svojich prútov.

Čítaj ďalej
Prečítali: 1169 Kommentáre: 0

V tomto diely vyberieme pre náš feederový navijak ten najvhodnejší vlasec a rovno ho naň aj namotáme. Potom sa pozrieme, aký máme výber na poli šokových šnúr a na záver, si ukážeme si aj uzly, pre ich najefektívnejšie spojenie do jedného premysleného celku. Budeme viazať a uzliť jedna radosť! Pridajte sa ku mne aj v tejto časti nášho method feederového seriálu a verte mi, určite to neoľutujete!

Čítaj ďalej
Prečítali: 871 Kommentáre: 0

Osvojenie si dokonalej techniky nahadzovania je veľmi individuálna záležitosť, sú však metódy, ktoré nám môžu byť pri cibrení našej techniky veľmi nápomocné. Práve o tieto by som sa chcel v tomto článku podeliť. Na niektorých rybačkách sú dlhé náhody alfou a omegou úspechu, adekvátna nahadzovacia technika je zas alfou a omegou dlhých náhodov. Okrem lovu vo vzdialených miestach si povieme niečo aj o love so zaklipovaným vlascom. Pokračujte v čítaní a sľubujem, že aj táto časť bude plná zážitkov!

Čítaj ďalej
Prečítali: 1213 Kommentáre: 0

V letnom období, v dobe teplých vôd, nám otvára rybárčenie nové a nové príležitosti. Drvivá väčšina feederových rybárov sa pri príležitosti rýchlej rybačky vydáva po stopách rýb method feederovou technikou, čo v mnohých prípadoch znamená veľmi aktívnu prehľadávaciu rybačku. Budeme však schopní takto chytiť rybu aj v lete? Jediným krmítkom jedla a dobre zvolenou nástrahou? Čo v prípade záberových suchôt? Bude stačiť trochu povariovať s nástrahami a krmivami?  V nasledujúcom článku predvediem niekoľko techník, pomocou ktorých budeme mať veľmi dobré šance chytiť vytúženého kapitálneho kapra aj v tej najväčšej horúčave, na rybačke , ktorá nepotrvá dlhšie ako od rána do večera

Čítaj ďalej
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×