Haldorádó novinky 2021
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Haldorádó novinky 2021

Prečítali: 29768

Je mi cťou Vás privítať pri článku, v ktorom si predvedieme novinky Haldorádó pre rok 2021. Rok 2020 nebol ani mierne povedané jednoduchý, napriek tomu sa naňho pokúsim pozrieť z tej lepšej stránky a hádam nájsť aj zopár pozitív. V minulom roku sme dokázali s kolegami stráviť rybárčením ešte viac času, čo prinieslo aj očakávané ovocie. V roku 2021 prichádzame s takým množstvom noviniek, najrôznejších užitočných produktov, že to nemá v dejinách Haldoráda obdobu. Pozrime sa teda na spomínané novinky!

Haldorado novinky 2021
Bez zbytočného zdržiavania si ich okamžite ukážeme

LEGEND PELLET
LEGEND PELLET je vlastne VYNOVENOU verziou našich troch najpopulárnejších nástrah, ktorými sú Haldorádó Rozpustné Pelety (ponárajúce), Plávajúce Rozpustné Pelety a Plávajúce Rozpustné Fluo Pelety !
Kto by si pomyslel, že tieto nástrahy máme na pultoch už viac ako 10 rokov? Napriek tomu sa dodnes tešia mimoriadnej popularite a neochvejnej dôvere rybárov! V dnešnej rýchlo sa meniacej dobe je hotovým zázrakom, ak sa takejto dlhovekosti dožije čo len jediná nástraha, o tom už ani nehovoriac, že za nimi rok čo rok dopyt nie že neklesá, ale naopak, narastá!

Haldorado novinky 2021
LEGEND PELLET je vlastne VYNOVENOU verziou našich troch najpopulárnejších nástrah, ktorými sú Haldorádó Rozpustné Pelety (ponárajúce), Plávajúce Rozpustné Pelety a Plávajúce Rozpustné Fluo Pelety!
Haldorado novinky 2021
Čerešničkou na torte je, že s emblematickým členom rodiny, nástrahou Haldorádó Plávajúce Rozpustné Fluo Pelety - Sladký Ananás som za 8 rokov precestoval celý svet. Použitím method feederovej techniky a výstroja vlastnej výroby, sa mi pomocou tejto malej nástrahy podarilo chytiť kapra na piatich svetadieloch.

Dlho sme si lámali hlavu, či by sme mali do týchto legendárnych nástrah vôbec nejako zasahovať, či stojí za to na nich niečo meniť. Nakoniec sme sa rozhodli pre odvážny krok. Našou filozofiou totiž vždy bolo, že aj dobré sa dá ďalej zlepšovať, aj veľmi chytľavé urobiť ešte chytľavejším. V minimálnej miere sme už aj v minulosti úspešné nástrahy ďalej vylepšovali, čo sa prejavilo predovšetkým v ešte intenzívnejšej aróme a lepšej konzistencii, umožňujúcej jednoduchšie navŕtanie v resp. navliekanie. Vytvorili sme jednotný, ľahko zrozumiteľný systém, v ktorom už samotné pomenovanie nástrahy poskytne veľmi zrozumiteľnú informáciu, ako sa nástraha správa. Staronové nástrahy sme trefnejšie ako LEGEND PELLET hádam pomenovať ani nemohli.
Popri dobre známych, veľmi dobre osvedčených, mimoriadne chytľavých príchutiach, prichádzajú v novom roku na paletu HaldorádaĎALŠIE NOVÉ PRÍCHUTE, FARBY a FAREBNÉ KOMBINÁCIE. Celkom určite sa oplatí, ak si ich podrobnejšie preskúmame. Pre potreby moderného method feederového kaprárstva sú neodmysliteľné ako pop-up (plávajúce), wafter (mierne plávajúce), tak aj sinking (ponárajúce sa) nástrahy, preto si od tejto chvíle budeš môcť zaobstarať legendárne Haldorádó nástrahy vo všetkých troch prevedeniach.

Haldorado novinky 2021
Trefnejšie ako LEGEND PELLET, sme staronové nástrahy hádam pomenovať ani nemohli. Podobne ako doteraz, aj naďalej sa budú zaručene spájať s legendárnymi úlovkami!

LEGEND PELLET Sinking
Ide o vynovený variant legendárnej nástrahy Haldorádó Rozpustné Pelety. Je to sinking = ponárajúca sa nástraha, čo znamená, že úraduje na dne, odkiaľ ju vodné prúdy len tak ľahko neodnesú. Tajomstvo chytľavosti tejto nástrahy spočíva v tom, že okamžite po príchode do vody sa začne rozpúšťať, uvoľňovať arómu. Toto uvoľňovanie je však veľmi pomalý, rovnomerný proces! V studenej vode to môže trvať až 5-6 hodín, kým pri teplotách presahujúcich 20 stupňov Celzia to spravidla činí 1-2 hodiny, napriek uvoľneniu arómy však zostáva jadro naďalej tvrdé a stabilné. Tie najopatrnejšie ryby sa na nástrahu ulakomia často až po naozaj dlhočiznej čakacej dobe. Behom uvoľňovania sa stanú zrniečka amorfnými, nesúvislými a neprestajne zo seba chrlia vábivé príchute, arómy, apetít povzbudzujúce stimulanty. Niet sa čomu čudovať, že sú naozaj legendárne chytľavé! 
CHYTĽAVÝ TIP
 Používaj túto nástrahu v kombinácii s Pop Up (plávajúcim) variantom z rovnakej rodiny! Môžu to byť absolútne odlišné farby a príchute. V kombinácii získaš perfektne vybalansovanú, mimoriadne atraktívnu, veľkú nástrahu, ktorú nechajú ryby bez povšimnutia iba vo veľmi zriedkavých prípadoch. Najmenšieho, 8 milimetrového člena rodiny, sme optimalizovali pre method feederovú techniku. Ak Ti nepríde záber na žiadnu pop-up, alebo wafter nástrahu, navleč na nástrahový osteň túto!
Dostupné príchute: Sladký Ananás, Brutálna Pečeň, Ohnivý Kapor, Med Pálenka, Cesnaková Ryba, Chili Sépia (NOVÁ PRÍCHUŤ), Čokoláda Pomaranč (NOVÁ PRÍCHUŤ), Kyselina Maslová (NOVÁ PRÍCHUŤ)

Haldorado novinky 2021
Ide o vynovený variant legendárnej nástrahy Haldorádó Rozpustné Pelety. Ide o „sinking“ teda ponárajúce sa nástrahy, ktoré sa rovnomerne uvoľňujú a prejavujú svoj vábivý účinok na dne
Haldorado novinky 2021
V krabičke nájdeš veľkosti 8, 12 a 16 mm-ov, takže si celkom určite nájdeš ideálny rozmer pre každú metódu.

Ďalej na Legend Sinking pelety

LEGEND PELLET Wafter
Ide o vynovený variant legendárnej nástrahy Haldorádó Rozpustné Plávajúce Fluo Pelety. Ide o umiernene plávajúce = wafter nástrahy, ktoré dokáže pritisnúť ku dnu aj 7-10 mm-ový nástrahový osteň, alebo stredne veľký háčik. Napriek tomu však zostanú aj na dne absolútne ľahučkými, vábivými sústami, ktoré ryba bez problémov vsrkne. Chytľavosť nástrahy ďalej stupňuje mimoriadne pôsobivý vizuálny stimul, vďaka fluo oranžovému sfarbeniu vo vode doslova  svietia, na čo sú zvedavé kapry a amury neskutočne vnímavé. Dá sa chytľavosť ešte niečím vystupňovať? ÁNO! Nástraha sa začne rozpúšťať okamžite po príchode do vody. Toto uvoľňovanie je však veľmi pomalý, rovnomerný proces! V studenej vode to môže trvať až 5-6 hodín, kým pri teplotách presahujúcich 20 stupňov Celzia to spravidla činí 1-2 hodiny, napriek uvoľneniu arómy však zostáva jadro naďalej tvrdé a stabilné. Tie najopatrnejšie ryby sa na nástrahu ulakomia často až po naozaj dlhočiznej čakacej dobe. Behom uvoľňovania sa stanú zrniečka amorfnými, nesúvislými a neprestajne zo seba chrlia vábivé príchute, arómy, apetít povzbudzujúce stimulanty. Niet sa čomu čudovať, že sú naozaj legendárne chytľavé! Tieto pelety nájdeš v krabičky v rozmeroch 12 a 16 mm-ov
CHYTĽAVÝ TIP Na rybačkách v studenej vode nenapichuj, v resp. nenavliekaj nástrahu rovno z krabičky! Najprv ju namoč, nech jej povrch trocha namäkne, urýchliac tým uvoľňovanie príchuti a arómy. Tento malý trik býva veľmi často odmenený rýchlejším záberom. Tento postup je veľmi účinný aj pri love objemných, viac obozretných rýb!
Dostupné príchute: Sladký Ananás, Brutálna Pečeň, Ohnivý Kapor, Med Pálenka, Cesnaková Ryba, Chili Sépia (NOVÁ PRÍCHUŤ), Čokoláda Pomaranč (NOVÁ PRÍCHUŤ), Kyselina Maslová (NOVÁ PRÍCHUŤ)

Haldorado novinky 2021
Ide o vynovený variant legendárnej nástrahy Haldorádó Rozpustné Plávajúce Fluo Pelety. Jedná sa o „wafter“, teda umiernene plávajúce nástrahy, ktoré je možné háčikom primeranej veľkosti, v resp. nástrahovým ostňom dokonalo vybalansovať, zabezpečiac tým optimálny spôsob prezentácie. Po celú dobu sa samozrejme rovnomerne uvoľňujú
Haldorado novinky 2021
Chytľavosť nástrahy ďalej stupňuje mimoriadne pôsobivý vizuálny stimul, vďaka fluo sfarbeniu vo vode doslova svietia, na čo sú zvedavé kapry a amury neskutočne vnímavé
Haldorado novinky 2021
Hmota nástrahy je dokonalo stabilná, avšak nie príliš tvrdá, vďaka čomu sa dá bez problémov prepichnúť navliekacou ihlou...
Haldorado novinky 2021
...v resp. napichnúť na nástrahový osteň
Haldorado novinky 2021
Najjednoduchší a zároveň najúčinnejší spôsob aplikovania nástrahy!

Ďalej na Legend Wafter

LEGEND PELLET Pop Up
Plávajúce = Pop Up nástrahy, na ktoré ste čakali. Zo všetkých LEGEND PELIET disponujú práve tieto najväčšou vztlakovou silou. Dajú sa použiť perfektne aj samostatne, prezentované na nadnášanom náväzci, ale najviac sa odporúčajú na balansovanie, nadnášanie iných nástrah. V tomto prípade môžu byť základnou nástrahou tigrie orechy, menšie, alebo rozpolené boilies, väčšie nástrahové pelety, alebo zrnká kukurice. Čo sa týka rozmerov, prichádzajú vo veľkostiach 12 a 16 mm. Dlhoročné skúsenosti nám ukázali, že práve toto sú ideálne rozmery, aby nástrahy vyhovovali vyššie popísaným požiadavkám.
 Pop Up nástrahy vládnu spomedzi všetkých LEGEND PELIET absolútne najmasívnejšou konzistenciou, tento variant vo vode nenamäkne, povrch nezíska rôsolovitý, huspeninovitý charakter. Pop Up nástrahy sa nerozpúšťajú, vydržia vo vode aj niekoľko dní. Vyplývajúc z tejto vlastnosti je to dokonalá nástraha na veľké ryby. S veľmi vysokou efektivitou sa s ňou pracuje na vyčkávacích, selektívnych rybačkách, kde nezáleží na kvantite, ale na selektovaní veľkosti. Výslovne ju odporúčame na selektívny lov veľkých kaprov a amurov!
Chytľavosť nástrahy ďalej stupňuje mimoriadne pôsobivý vizuálny stimul, vďaka krikľavému fluo sfarbeniu vo vode doslova svietia, na čo sú zvedavé kapry a amury neskutočne vnímavé. 
CHYTĽAVÝ TIP Použi túto nástrahu v kombinácii s niektorým zo Sinking (ponárajúca sa, rozpustná) variantov! Môžu to byť absolútne odlišné farby a príchute. V kombinácii získaš perfektne vybalansovanú, mimoriadne atraktívnu, veľkú nástrahu, ktorú nechajú ryby bez povšimnutia iba vo veľmi zriedkavých prípadoch.
Dostupné príchute: Sladký Ananás, Brutálna Pečeň, Ohnivý Kapor, Med Pálenka, Cesnaková Ryba, Chili Sépia (NOVÁ PRÍCHUŤ), Čokoláda Pomaranč (NOVÁ PRÍCHUŤ), Kyselina Maslová (NOVÁ PRÍCHUŤ)

Haldorado novinky 2021
LEGEND PELLET Pop Up boilies
Haldorado novinky 2021
Dajú sa použiť perfektne aj samostatne, prezentované na nadnášanom náväzci...
Haldorado novinky 2021
...ale najviac sa odporúčajú na balansovanie a nadnášanie iných nástrah!
Haldorado novinky 2021
Toto už je nástraha naozaj úctyhodných rozmerov, ktorou si to môžeš zamieriť aj na výslovne kapitálne kapry a amury!
Haldorado novinky 2021
LEGEND PELETY budú kľúčom k záberom o akých sa Ti dosial ani nesnívalo! Vyber si, ktorý Ti najviac sedí, a prekonaj svoj osobák!

Ďalej na Legend Pop Up

Tornado Wafter - Cesnak & Madle a Punč & Mäta
Tieto nástrahy priši na pulty v minulom roku a s trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že tornádo všetko zmietlo! Ďakujeme za obrovský záujem, ktorý ste voči našim novinkám prejavili, za množstvo pozitívnych ohlasov a taktiež za všetky fotky a videá, dosvedčujúce vaše úspechy, ktoré nám ochotne posielate. V prvom kole sme ich priniesli na pulty vo farbách a k nim prislúchajúcich chuťových prevedeniach, ktoré podali pri našich testoch najvynikajúcejšie výkony. Sladká Jahoda sa dostala na pulty v červenej farbe N-Butyric & Ananás v žltej, syrovo aromatizovaný Rokfortský Syr sa skvie v oranžovej, kým Medovník je zas sfarbený primerane na hnedo. K debutujúcim príchutiam sme v lete 2020 pridali aj Mango, rovnako v oranžovej farbe.

Haldorado novinky 2021
Od roku 2021 sa sortiment rozrastá o ďalších dvoch členov. Vo veľmi dobre osvedčenej, nápadne bielej farbe prichádza variant Cesnak & Madle, okrem toho uvádzame aj pozoruhodnú, ružovú príchuť Punč & Mäta.

Rybári, ktorí si nové nástrahy nevedeli vynachváliť, nás neustále bombardovali otázkami, poznámkami a ďalšími fantastickými nápadmi! Jedny podotýkali, že z tejto by bolo treba menšiu, iní, že z tamtej zas väčšiu, ďalší sa pýtali, prečo k nej nie je aróma. Nám nezostávalo nič iné, iba požiadavky našich zákazníkov na čo najvyššej úrovni zrealizovať! 

Ďalej na Tornado Wafter

Tornado Pop Up XL
Tornado Pop Up XL je pozoruhodne tvarovaná, mimoriadne atraktívna, varená, plávajúca nástraha, ktorá si dokáže zachovať vo vode tvar aj nadnášacie vlastnosti po celé dni, zatiaľ čo zo seba neprestajne chrlí vábivú príchuť a arómu. Príchuť a arómu však uvoľňuje pomaly a rovnomerne, v žiadnom prípade vo vode „nedymí“. Dalo by sa povedať, že spomedzi všetkých nástrah sme sa tejto venovali asi najdôkladnejšie. Preskúšali sme ju na veľkom počte testovacích plôch, či už šlo o malé jazierka, veľké nádrže, alebo obrovské prirodzené plochy. Všade sa ukazovala byť neuverteľne chytľavá!

Haldorado novinky 2021
Nové nástrahy TORNADO Pop Up XL

Dajú sa použiť perfektne aj samostatne, prezentované na nadnášanom náväzci, ale najviac sa odporúčajú na balansovanie a nadnášanie iných nástrah. V tomto prípade môžu byť základnou nástrahou tigrie orechy, menšie, alebo rozpolené boilies, väčšie nástrahové pelety, alebo zrnká kukurice. Čo sa týka rozmerov, prichádzajú vo veľkosti 15 mm. Dlhoročné skúsenosti a testovacie rybačky nám naznačovali, že práve toto je ideálny rozmer, aby nástrahy vyhovovali vyššie popísaným požiadavkám.
Za spomenutie stojí, že v porovnaní s nástrahami Tornado Wafter, vládnu nástrahy Pop Up XL podstatne masívnejšou konzistenciou, tento variant vo vode zaručene nenamäkne, povrch nezíska rôsolovitý, huspeninovitý charakter. Vyplývajúc z tejto vlastnosti je to dokonalá nástraha na veľké ryby. S veľmi vysokou efektivitou sa s ňou pracuje na vyčkávacích, selektívnych rybačkách, kde nezáleží na kvantite, ale na selektovaní veľkosti. Výslovne ju odporúčame pre selektívny lov na veľké kapry a amury!
Táto rodina nástrah prichádza na pulty v totožných chuťových prevedeniach ako nástrahy wafter: Sladká Jahoda, Rokfortský Syr, N-Butyric & Ananás. Medovník, Mango, Cesnak & Madle, Punč & Mäta

Haldorado novinky 2021
Pozoruhodne tvarovaná, mimoriadne atraktívna, varená, plávajúca nástraha, ktorá si dokáže zachovať vo vode tvar aj nadnášacie vlastnosti po celé dni, zatiaľ čo zo seba neprestajne chrlí vábivú príchuť a arómu. Príchuť a arómu však uvoľňuje pomaly a rovnomerne, v žiadnom prípade vo vode „nedymí“
Haldorado novinky 2021
Najviac túto nástrahu odporúčame na balansovanie, nadnášanie iných nástrah
Haldorado novinky 2021
Výslovne sa odporúča pre selektívny lov na veľké kapry a amury...
Haldorado novinky 2021
...kde cieľom nie je kvantita, ale selektovanie veľkosti!
Haldorado novinky 2021
Kolega Tamás Putz chytil minulý rok pomocou nástrahy Tornado Pop Up XL Mango, medzi inými, aj svojho najväčšieho amura...
Haldorado novinky 2021
Tejto nástrahe vďačí aj za rekordného lysca!

Ďalej na Tornado Pop Up XL

Tornado Method
Pre method feederový lov optimalizovaný variant mimoriadne úspešnej nástrahy Tornado Wafter, ktorý zo seba chrlí farby a arómy rovnakým spôsobom ako jeho slávny predchodca.

Haldorado novinky 2021
Nové nástrahy Tornado Method. Na rozdiel od predchodcu, táto nástraha nedisponuje jedinečným Tornado tvarom, ale klasickým valcovitým, typickým pre method feederové nástrahy, ktorý je pre tento typ lovu jednoznačne lepší.
Haldorado novinky 2021
V tégliku nájdeš 6 a 8 milimetrové wafter (umiernene plávajúce) pelety v už dobre známych a osvedčených Tornado príchutiach

Dostupné vo všetkých Tornado príchutiach: Sladká Jahoda, Rokfortský Syr, N-Butyric & Ananás. Medovník, Mango, Cesnak & Madle, Punč & Mäta

Haldorado novinky 2021
Spôsob prezentácie na nástrahovom ostni umožňuje využiť výhody arómu chrliacich, „dymiacich“ nástrah, aj pri jemnejších rybačkách.
Haldorado novinky 2021
Vyplytvajúc z jej vztlakových vlastností, postačí na ponorenie tejto nástrahy aj menší 7 milimetrový, alebo Fine nástrahový osteň, vďaka čomu bude nástraha čakať na prichádzajúce ryby v optimálnej polohe. 
Haldorado novinky 2021
Neuveriteľne chytľavá method feederová nástraha, ktorá dopomohla kolegovi Gáborovi Siposovi už k nejednému prekrásnemu kaprovi

Mnohí sa dožadovali možnosti zakúpiť tieto chytľavé príchute a arómy aj jednotlivo. Nech sa páči, ich žiadosti bolo vyhovené!

Ďalej na Tornado Method

Tornado Activator Spray
Tornado Activator Spray prichádza v príchutiach totožných s príchuťami nástrah Tornado. Pár strekov a hocijaká nástraha, či už pôjde o peletu, boilies, alebo kukuricu, sa razom premení na dráždivú, mimoriadne vábivú pochúťku. Aróma k nástrahe priľne a po príchode do vody vytvorí postupným uvoľňovaním veľmi nápadný „dymový“ efekt. Po celý čas z nej pochopiteľne prúdia vábivé chuťové látky. 2-3 streky na nástrahu, alebo naplnené krmítko bohate postačí. O intenzívnej vôni sa presvedčíš aj vlastným nosom!

Haldorado novinky 2021
Tornado Activator Spray premení každú nástrahu na dráždivú, mimoriadne vábivú pochúťku

Vďaka prímesiam napomáhajúcim lepšej priľnavosti, prejavia aróma a ďalšie atraktanty svoj účinok naplno až na dne, výrazne tak uľahčiac privábenie rýb z vodného stĺpca.
Sprej môžeš veľmi jednoducho použiť aj na dochutenie naplneného krmítka. Je úplne jedno, či je krmítko plné ochuteného, alebo naturálneho krmiva, v resp. peliet, po dvoch-troch strekoch sa dominantnou arómou stane sprej! V porovnaní s bežnými arómami sa tejto ryby ani pri nepretržitom používaní nenabažia, neopustia miesto, lebo už „majú dosť“. Práve naopak, naše skúsenosti pri testoch ukazujú tým smerom, že rybačka sa výrazne zrýchli, interval medzi zábermi sa skráti a okolo ochuteného krmítka sa začne zbierať čoraz viac a viac rýb, hlavne kaprov. Hlavným dôvodom je, že sprej obsahuje aj látky na stimulovanie apetítu a aminokyseliny. Preto ho výslovne odporúčame aj na lov v súťažných podmienkach. Hodí do hociktorého ročného obdobia, funguje veľmi rýchlo a účinne aj v tých najchladnejších vodách!
Môžeš si vybrať z nasledovných príchutí: Sladká Jahoda, Rokfortský Syr, N-Butyric & Ananás. Medovník, Mango, Cesnak & Madle, Punč & Mäta

Haldorado novinky 2021
Arómu môžeš streknúť bezprostredne na nástrahu...
Haldorado novinky 2021
...alebo na povrch naplneného krmítka
Haldorado novinky 2021
Hodí do hociktorého ročného obdobia, veľmi účinne funguje aj v tých najchladnejších vodách!

Ďalej na Tornado Activator Spray

Tornado Activator Gel
Tornado Activator Gel prichádza v príchutiach totožných s príchuťami nástrah Tornado. Ide o prídavnú látku na zvýšenie vábivosti, ktorá sa vyznačuje veľkou hustotou a veľmi dobrou priľnavosťou. V prvom rade ju odporúčame používať na dochutenie krmítiek a PVA tyčiniek. Stredobod ošetrenej plochy zostane po celý čas na knedlíku, v resp. v blízkosti nástrahy, ukazujúc rybám, predovšetkým kaprom, nezameniteľnú cestu smerom k našej nástrahe. Vďaka vysokej priľnavosti zaručene vydrží ďaleké náhody a s tým sa spájajúce intenzívne dočľapnutie.

Haldorado novinky 2021
Tornado Activator Gel je prídavná látka na zvýšenie vábivosti, ktorá sa vyznačuje veľkou hustotou a veľmi dobrou priľnavosťou

Pracovať začne po príchode na dno. Mocný chuťový mrak rozprestrie po dne a začne uvoľňovať neodolateľné atraktanty. K úplnému uvoľneniu dôjde v závislosti od teploty vody za 5-20 minút, avšak na povrchu krmiva, alebo peletových zrniečok pretrvá tenká gélová vrstva aj naďalej. Ochutené zrniečka na dne sú príliš lákavé, aby ich ryby neochutnali, čo ich len posmelí k ďalšiemu stravovaniu. V porovnaní s bežnými hustými arómami sa tejto ryby ani pri nepretržitom používaní nenabažia, neopustia zakŕmené miesto, lebo už „majú dosť“. Práve naopak, naše skúsenosti pri testoch ukazujú tým smerom, že rybačka sa výrazne zrýchli, interval medzi zábermi sa skráti a okolo ochuteného krmítka, alebo boilies montáže sa začne zbierať čoraz viac a viac rýb. Hlavným dôvodom je, že gél obsahuje aj látky na stimulovanie apetítu a aminokyseliny, preto ho výslovne odporúčame aj na lov v súťažných podmienkach. Hodí do hociktorého ročného obdobia, funguje veľmi rýchlo a účinne aj v tých najchladnejších vodách!
Na výber máš z týchto príchutí: Sladká Jahoda, Rokfortský Syr, N-Butyric & Ananás. Medovník, Mango, Cesnak & Madle, Punč & Mäta

Haldorado novinky 2021
V prvom rade ho odporúčame používať na dochutenie krmítiek a PVA tyčiniek
Haldorado novinky 2021
Stredobod ošetrenej plochy zostane po celý čas na knedlíku, v resp.v blízkosti nástrahy, ukazujúc rybám, predovšetkým kaprom, nezameniteľnú cestu smerom k našej nástrahe
Haldorado novinky 2021
Neuveriteľná hustota koncentrátu umožňuje, aby sme ho aplikovali priamo na povrch nástrahy
Haldorado novinky 2021
Vďaka vysokej priľnavosti zaručene vydrží aj ďaleké náhody a s tým sa spájajúce intenzívne dočľapnutie. Zostane na povrchu nástrahy. Kreatívnym používaním gélu sa dajú vytvoriť unikátne kombinácie, ktorých vnadiaci účinok bude vo vode pôsobiť po dlhý čas

Ďalej na Tornado Activator Gel

Pokračujme v rade pozoruhodných nástrah ďalej! Pre mnohých rybárov predstavuje problém zaobstarávanie a prechovávanie živých nástrah. Najcitlivejšou živou nástrahou je asi patentka. Vyzerá to tak, že aj na tento problém sme našli riešenie!

Bloodworm - Midi a Maxi
Rozlične ochutené a tvarované gumené nástrahy sa tešia medzi rybármi, a rovnako tak aj rybami, obrovskej popularite. O ich dominancii a chytľavosti niet absolútne žiadnych pochýb! 

Haldorado novinky 2021
Od roku 2021 ponúkneme milovníkom jemného rybolovu aj pozoruhodnú nástrahu, ktorá do tohto momentu na našej palete chýbala. Jedná sa o variant Bloodworm, teda patentku.

Je to krikľavo červenkasto sfarbená, silne aromatizovaná, elastická, trvácna nástraha, ktorú rybám najúčinnejšie ponúkneš napichnutú háčiku, alebo na nástrahovom ostni FINE. Môže to byť skvelá alternatíva pri love na pleskáče, ale dajú sa ňou prekabátiť aj mimoriadne opatrne sa stravujúce kapry. Do obchodov prichádza v dvoch rozmeroch. Menšia veľkosť Midi a väčšia Maxi.
Príchute: Natúr, Cesnak a Jahoda. Všetky príchute nájdeš aj v sade MIX 6

Haldorado novinky 2021
Ako vidíš, ide o krikľavo červenkasto sfarbenú, silne aromatizovanú, elastickú, trvácnu nástrahu
Haldorado novinky 2021
Tenké, avšak dlhšie MIDI nástrahy môžeš podľa potreby jednoducho nakrájať na ľubovolnú dĺžku
Haldorado novinky 2021
Môže to byť skvelá alternatíva pri love na pleskáče, ale dajú sa ňou prekabátiť aj mimoriadne opatrne sa stravujúce kapry
Haldorado novinky 2021
MAXI variant sa dá veľmi dobre ponúknuť napríklad na nástrahovom ostni
Haldorado novinky 2021
Jemne plávajúce, vábivé sústo pre kapry!

Ďalej na Bloodworm

DupleXCorn
Rozvinutý, vylepšený variant gumenej kukurice SpéciCorn, ktorý sme vytvorili presne podľa požiadaviek našich zákazníkov. Sú situácii, keď jedno zrnko gumenej kukurice nestačí, ale obrovský SpéciCorn Mega je zas už priveľký. Ideálny stredný rozmer: dvojitý SpéciCorn. Mnohí, možno patríš medzi nich aj Ty, už používali SpéciCorn dvojmo aj doteraz. Navliekanie jednotlivých semiačok je však nesmierne ťažkopádne. Problém sme vyriešili: ponúkame hotové dvojité zrniečko SpéciCornu, ktoré nájdeš v už dobre známom, izolačným vrchnákom vybavenom tégliku. Skvelé nadnášacie vlastnosti, intenzívna, TRVÁCNA príchuť a aróma, v resp. vysoká odolnosť, tento produkt z radu podobných imitácii vysoko vyvyšujú.

Haldorado novinky 2021
Nech sa páči, ďalšia Spéci novinka pre rok 20121: DupleXCorn!

Dostaneš ju v 6 víťazných príchutiach: Ananás + Banán, Jahoda+ Med, Sladká Kukurica, Cesnak + Mandle, Kokos + Tigrie Orechy, Kyselina Maslová + Banán. Všetky príchute nájdeš aj v sade MIX 6.

Haldorado novinky 2021
V tégliku nájdeš 8 kusov v chutnej aróme sa kúpajúcich dvojitých kukuričných zrniečok
Haldorado novinky 2021
Výslovne odporúčame k náväzcu s nástrahovým ostňom!
Haldorado novinky 2021
Zvlášť vhodná bude táto nástraha pre kaprársky method feeder, kde využiješ všetky výhody DupleXCorn-u úplne na sto percent

Mimoriadne veľkej popularite sa tešia aj instantné, navlhčené, do akcie okamžite pripravené krmivá a pelety, ktorých rad sa tento rok rozrastá o veľmi populárny variant, mango!

Ďalej na Duplexcorn

Ready Method - Mango
Krmivá Haldorádó Ready Method dostaneš do ruky prakticky hotové: navlhčené, zamiešané, po rozbalení ich už stačí iba predrviť cez sitko a už aj môžu ísť do krmítka. Pri používaní týchto krmív musíš veľmi dbať iba na jedinú vec, ktorou je, aby si k nim za žiadnych okolností nepridával vodu!

Haldorado novinky 2021
Nový Ready Method - Mango je príjemná, sladká, ovocná zmes, ktorá bude naozaj účinná hlavne na teplých a otepľujúcich sa vodách

Farba je oranžová, zostáva veľmi dobre viditeľnou aj v kalnej vode, ukazujúc rybám cestu rovno ku krmítku. Najviac sa odporúča k method feederovému lovu kaprov a amurov. V tejto chvíli už máš na výber z 9 Ready Method zmesí: Winter, Spring, Brauni, Pisty, Fusion, Tropicana, Chili, Amanda a v neposlednom rade Mango.

Haldorado novinky 2021
Oranžová farba zostáva veľmi dobre viditeľnou aj v kalnej vode, ukazujúc rybám cestu rovno ku krmítku
Haldorado novinky 2021
Krmivá Haldorádó Ready Method dostaneš do ruky prakticky hotové: navlhčené, zamiešané, po rozbalení ich už stačí iba predrviť cez sitko a už aj môžu ísť do krmítka.
Haldorado novinky 2021
Najviac Ti toto krmivo odporúčame k method feederovému lovu kaprov a amurov

Ďalej na Ready Method Mango

Ready Method Pellet - Mango
Ready Method Pellet je podobne ako Ready Method krmivá hotový, navlhčený, do akcie okamžite pripravený produkt, ktorý je majstrovskou kombináciou viacerých typov peliet. Nevyžaduje si absolútne žiadnu prípravu, po rozbalení ho môžeš okamžite plniť do krmítka, alebo PVA sáčku. Raz dva a už aj môže letieť do vody! Nový člen rodiny, Ready Method - Mango, je príjemná, ovocná, sladko aromatizovaná, rybacia peletová zmes, ktorá bude naozaj účinná hlavne na teplých a otepľujúcich sa vodách. Najviac sa odporúča k method feederovému lovu kaprov a amurov.

Haldorado novinky 2021
Mangová príchuť nesmie chýbať ani medzi Ready Method peletami!

Ready Method Pellet je dostupný v nasledovných príchutiach: Winter, Spring, Brauni, Pisty, Fusion, Tropicana, Chili, Amanda a v neposlednom rade Mango. V záujme správneho výberu treba pozorne sledovať štítky, ktoré nám poskytnú potrebnú pomoc, aby sme si vybrali najvhodnejšiu príchuť do práve aktuálneho obdobia a teploty vody.

Haldorado novinky 2021
Nový člen rodiny, Ready Method - Mango, je príjemná, ovocná, sladko aromatizovaná, rybacia peletová zmes, ktorá bude naozaj účinná hlavne na teplých a otepľujúcich sa vodách.
Haldorado novinky 2021
Skvelá voľba ako do Method Feederového, tak aj Pellet Feederového krmítka

Ďalej na Ready Method Pellet Mango

4S Method Pellet Mix
4S Method Pellet Mix je rodina produktov, ktorej základnú zložku tvoria zaslúžene slávne pelety Aqua Garant a Coppens. Lenže z tých je už také množstvo, dajú sa kombinovať toľkými spôsobmi, že človek musí mať encyklopédiu v hlave, aby sa z toho vysomáril, ako si vybrať v tom ktorom období tú najvhodnejšiu zmes. Našou prácou je, aby sme Ti aj v tomto pomohli, a dali Ti do ruky tú najúčinnejšiu, najchytľavejšiu zmes. Nájdu sa medzi nimi aj „tajné“ pretekárske zmesi!

Haldorado novinky 2021
4S Method Pellet Mix je rodina produktov do všetkých 4 ročných období. Jej základnú zložku tvoria zaslúžene slávne pelety Aqua Garant a Coppens

Mimoriadne jednoduchá príprava. Stačí pridať adekvátne množstvo vody, dobre pretriasť a za pár minút ho môžeš už aj plniť do method feederového krmítka. Každý variant je naturálny, bez pridanej arómy. Samozrejme ich je možné ľubovoľne dochucovať, aromatizovať, prispôsobiac sa aktuálnemu apetítu rýb!
Dostupné vo variantoch Jar, Leto, Jeseň, Zima.

Haldorado novinky 2021
4S Method Pellet Mix - Jar
Haldorado novinky 2021
4S Method Pellet Mix - Leto
Haldorado novinky 2021
4S Method Pellet Mix - Jeseň
Haldorado novinky 2021
4S Method Pellet Mix - Zima
Haldorado novinky 2021
Mimoriadne jednoduchá príprava. Stačí pridať adekvátne množstvo vody...
Haldorado novinky 2021
...dobre pretriasť a za pár minút je dokonalý method feederový pellet mix už aj hotový!
Haldorado novinky 2021
Do krmítka sa aplikuje veľmi jednoducho, peletové zrniečka spolu veľmi dobre lepia...
Haldorado novinky 2021
...vo vode však postupne pelety mäknú, masa sa rozpadne, a peletové semiačka vábia ryby ako samostatné jednotky

Ďalej na 4S Method Pellet Mix

Micro Pellet - Kokos + Tigrie Orechy
Naša rodina Micro Peliet pozostáva z 2 mm-ových zrniečok, ktoré začnú rýchlo po príchode do vody zo seba chrliť hodnotné zložky, no napriek tomu, ani premočené nestratia tvar. Primiešajúc tieto zrniečka do krmiva, môžeme ďalej zintenzívniť jeho výživový obsah, výdatnosť a tým pádom aj chytľavosť. Dajú sa použiť aj samostatne, v takom prípade ich na miesto akcie pošleme prakom, spombom, v PVA sieti, alebo aplikujeme zo zakrmovacej misky.
Príchuti Kokos + Tigrie Orechy patrí medzi Haldorádó novinkami pre rok 2021 veľmi prominentné miesto a nezabudli sme na ňu ani pri tejto skupine produktov. Zlúčením týchto príchutí dostaneme veľmi harmonické, príjemnou arómou vládnuce kombo. Peletový mix obsahuje biele a hnedé zrniečka v totožnom pomere. Nielenže skvelo vyzerá, je aj mimoriadne chytľavý!

Haldorado novinky 2021
Na palete Micro Peliet si už môžeš vybrať z 10 príchutí, najnovšie sa k nim pridala príchuť Kokos + Tigrie Orechy

Micro Pellet príchute: Čokoláda Pomaranč, Sladký Ananás, N-Butyric Carp, Jahoda, Med Pálenka, Super Farebný Kapor, Chili Sépia, Čierna Sépia, TripleX a najnovšie Kokos + Tigrie Orechy

Haldorado novinky 2021
Peletový mix obsahuje biele a hnedé zrniečka v robnakom pomere. Nielenže skvelo vyzerá, je aj mimoriadne chytľavý!
Haldorado novinky 2021
Primiešajúc do krmiva navýšia micro pelety jeho výdatnosť a tým pádom aj jeho chytľavosť, ale rovnako tak dobre poslúžia aj ako prímes do základného zakŕmenia

Ďalej na Micro Pellet

TOP Method Feeder - Spicy Krill
Rodina produktov Top Method Feeder patrí do toho absolútneho „Best of“, teda najlepšieho, čo na palete Haldorádó ponúkame. Produkty ušité na mieru najúspešnejšej kaprárskej metódy method feeder, pri ktorej sa háčik nachádza v čo najmenej vzdialenosti od krmiva ponúkanom v krmítku, tým pádom pravdepodobnosť, že ju ryba vsrkne, hraničí prakticky s istotou.

Haldorado novinky 2021
Novým členom tejto rodiny je krmivo Top Method Feeder Spicy Krill

Spicy Krill je v tejto chvíli to najvýdatnejšie, najkomplexnejšie krmivo na našej palete.

  • Nájdeme v ňom viacero typov rybacieho peletového meliva. Tvoria ho plávajúce, ponárajúce sa, v resp. aj pomaly sa ponárajúce čiastočky. Tieto zložky zohrávajú dôležitú úlohu hlavne pri dosiahnutí ideálnej konzistencie krmiva a dokonalého mechanizmu, ako vo vode účinkuje, ako sa otvára a začína pôsobiť.
  • Okrem rybacích peliet obsahuje samozrejme aj rybiu múčku, aj z tej jednu z tých najlepších: Rybiu múčku LT 94 s vysokým obsahom bielkovín.
  • Okrem živočíšnych bielkovín obsahuje aj rastlinné bielkoviny, napr.: Žiadnym spôsobom geneticky nemodifikovanú sóju, ale aj olejové semiačka, akými sú drvené a pražené konopné semiačka, ľanové a tekvicové semiačka.
  • Korenistý charakter krmiva nevytvára pridaná aróma, ale výťažky zo skutočných korení: mleté čili, čierne korenie, nové korenie. Vďaka tomu príchuť a aróma krmiva ani po dlhom čase nevyprchajú, zostanú veľmi intenzívne citeľné aj dni po zamiešaní. Ak krmivo zmrazíme na neskoršie použitie, po rozmrazení bude zo seba chrliť vábivé atraktanty ako za čerstva. Ryby, a hlavne kapry, ho jednoducho zbožňujú.
  • Intenzívnu krilovú vôňu dodáva krmivu PRIRODZENÁ KRILOVÁ aróma.
  • Rýchlo a efektívne sa uvoľňujúce krmivo, ktoré sme optimalizovali pre podmienky method feederového lovu. Môžeš ho veľmi účinne použiť v ktoromkoľvek období roka!
Haldorado novinky 2021
Spicy Krill je v tejto chvíli to najvýdatnejšie, najkomplexnejšie krmivo na našej palete prémiových produktov Top Method Feeder
Haldorado novinky 2021
Smelo ho môžeš použiť pri love na veľké kapry v krmítku s rebrami...
Haldorado novinky 2021
...no a samozrejme s method feederovou technikou!
Haldorado novinky 2021
Rýchlo a efektívne sa uvoľňujúce krmivo, ktoré sme optimalizovali pre podmienky method feederového lovu. Môžeš ho veľmi účinne použiť v ktoromkoľvek období roka!

Ďalej na Top Method Feeder

Haldorádó BIG RIVER – Tolstolobik
Veľmi dôležitým faktorom pri vývoji rodiny krmív BIG RIVER bolo, aby sme Vám poskytli výdatnú, komplexnú zmes, ku ktorej stačí pridať iba vodu. Okamžite po rozbalení sáčku je veľmi dobre vidieť, že materiálu tu je až - až, ničím sme tu nešetrili! Výživový obsah krmiva sme optimalizovali pre apetít troch najpopulárnejších riečnych rýb: kapra, pleskáča a mreny. Od roku 2021 sa paleta rozrastá o ďalšiu pozoruhodnú zmes, ktorá je tentoraz ušitá výslovne na mieru Tolstolobika.

Haldorado novinky 2021
Novinka pre rok 2021: Big River Tolstolobik

Krmivo TOLSTOLOBIK trochu na tejto palete vytŕča z radu. Nakoľko bol tento variant vyvinutý výslovne na lov obrovských, v prírodných vodách do gigantických rozmerov dorastajúcich požieračov planktónu, jedná sa o jemnozrnnú zmes. Vo vode vytvára obrovský mrak, ktorý pozornosť tolstolobika zaručene upúta. Vďaka vysokému obsahu bielkovín veľkí požierači planktónu mrak v blízkosti krmítka pažravo nasávajú a veľkou pravdepodobnosťou im neujde ani háčik. Zvláštnosťou zmesi je, že hoci mrak pracuje veľmi efektný spôsobom aj smerom hore, z krmiva namiesený knedlík zostane pokope po pomerne dlhú dobu, zabezpečiac tak, aby dokázala ryba vsrknúť aj krátky náväzec. Zmes dostala mätovú príchuť, ktorá sa pri zdĺhavom testovaní ukázala byť pre cielený lov tolstolobika najúčinnejšia. Toto krmivo prichádza na pulty vo väčšom 1,5 kilovom vybavení, ktoré bohate postačí na jednu dobrú poobedňajšiu rybačku, takže jednotková cena je tým pádom taktiež priaznivejšia. Ak sa chytáš na riečnu rybačku, stačí ak si vyberieš variant špecializovaný na svoju cieľovú rybu, a potom si už môžeš iba užívať ovocie dobre odvedenej práce!

Haldorado novinky 2021
Výslovne jemnozrnná zmes...
Haldorado novinky 2021
… ktorá vytvorí vo vode obrovský mrak, ktorý pozornosť tolstolobika zaručene upúta
Haldorado novinky 2021
Testovacie rybačky priniesli prekrásne úlovky

Ďalej na Big River

BlendeX 2 in 1 Kokos + Tigrie Orechy
Myšlienka celej rodiny krmív BlendeX 2 in 1 pochádza od našich zákazníkov, ktorí poukazovali na potrebu chytľavého, výdatného krmiva, ktoré by perfektne pasovalo k ostatným členom rodiny BlendeX. Po úvahách sme sa dopracovali k zdanlivo jednoduchému riešeniu: dve najčastejšie používané vnadidlá - krmivo a micro pelety - sme premiešali do jedného produktu, a to v pomere, aby bola výsledná zmes vhodná na lov so štandardným krmítkom, method feederovým krmítkom v resp. aj v PVA sieti. Vďaka ideálnemu pomeru zložiek oblak jemnozrnného krmiva prakticky okamžite „exploduje“, kým peletové zrniečka zostanú pekne v krmítku, čakajúc na neskôr prichádzajúce objemnejšie ryby!

Haldorado novinky 2021
Novinka BlendeX 2 in 1 Kokos + Tigrie Orechy

Efektivita a chytľavosť tigrích orechov je už nespochybniteľná, k nim sa nám podarilo vybrať príchuť, s ktorou sa perfektne dopĺňajú a vzájomne zveľaďujú. Tou je pre tohtoročné novinky charakteristický kokos. Spolu vytvárajú harmonické, príjemne chutiace, aromatické vnadidlo. Biele krmivo výdatne obohatené hnedými micro peletami.

Haldorado novinky 2021
Biele krmivo výdatne obohatené hnedými micro peletami
Haldorado novinky 2021
Veľmi pôsobivé, vysokým obsahom uhľovodíkov disponujúce, príjemne chutiace, aromatické vnadidlo

Z produktov BlendeX 2 in 1 si môžeš vybrať v siedmich príchutiach: Ananás + Banán, Jahoda + Med, Cesnak + Mandle, Sépia + Chobotnica, TripleX a Kyselina Maslová + Mango.
Sépia + Chobotnica a TripleX sú rybacie zmesi s obsahom rybej múčky, kým ostatné štyri (Ananás + Banán, Jahoda + Med, Cesnak + Mandle, Kyselina Maslová + Mango) sú sladké s vysokým obsahom uhľovodíkov.

Ďalej na Blendex 2in1

Haldorado novinky 2021
Prezentácia noviniek 2021 pokračuje v 2. čásť

Prezentácia noviniek 2021 pokračuje v 2. čásť

Ďalej na 2. čásť


Zoznam nových produktov: Ďalej na novinky

Značky:

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×