Vyskúšaj novinky od Haldorado
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Vyskúšaj novinky od Haldorado

Prečítali: 8545

Vývojový tím Haldoráda bude neúnavne pracovať, aby sa do rúk rybárom dostali lepšie a účinnejšie návnady. V roku 2015 sa na trh dostáva rekordný počet nových produktov, je ich viac ako dvesto! Tento článok by bol príliš dlhý, keby sme chceli vymenovať všetky, ale v nasledujúcich týždňoch, mesiacoch vám ukážeme množstvo zaujímavých nápadov, vzrušujúcich riešení a návnad.

Rybárom, obľubujúcim produkty Haldoráda určite neušlo pozornosti, že počas uplynulých dvoch rokov sa objavili každý mesiac novinky na trhu. Vyskytli sa také produkty, ktoré sa už po niekoľkomesačných testovaniach dostali do obehu, ale aj také, ktoré musíme otestovať dlhé roky, aby uspokojili náruživých rybárov. Od februára 2015 sa dostáva na trh taký produkt, ktorý sme testovali od roku 2014, ale predstavíme vám aj produkty, ktoré sú ešte pre rybárov neznáme.

 

 

Haldorado Carp Team ako prvý predstavil novinky. Tím sa rozrástol o ďalšieho člena – Ernő Kerekesa.

 

Začnime opisom produktov rybolovu pomocou bojlis na veľké ryby! V posledných rokoch sa pridal do testovacieho tímu Erno Kerekes, ktorý je už 4 roky kmeňovým členom a tak spolu s Tamásom Hasko a Csabom Nagyom tvoria skutočne pútavý a tvorivý tím.

 

 

 

 

 

Haldorado Carp Boilie produkty

Okrem už známych a obľúbených štyroh chutí vstupujeme na trh s dvoma novými verziami bojlis. Jedna je Sweet Pineapple, tj. Sladký ananás, zatiaľ čo druhá je Wild Tiger, tj. Divoký tiger.. Tieto sú dostupné aj ako kŕmenie, aj ako návnada. Varené sú v červenom balení, postupne ropustné sú v zelenom balení. Musíme dôrazniť, že varené produkty sú na dlšie doby rybolovu oveľa účinnejšie, kým postupne rozpustné sú na rýchle rybárčenie. K obom rodinám bojlis patrí aj dip a pasta.

 

 

 

 

Sladký ananás Boilies produkty
Instantné plávajúce pelety Fluo Pineapple sú najúspešnejšie návnady všetkých čias, ukázali sa ako mimoriadne chytľavé na troch kontinentoch! Niet pochýb o tom, že skôr alebo neskôr musí byť pripravená pre túto verziu boilies na veľké ryby. Tieto návnady je bezpečné nasadiť na vodné plochy, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy ryby nestretli s boilies. Naším cieľom nie je rozvíjať návnadu pre špecialistov. Chceme, aby sa naše produkty osvedčili ako na jazerách s malým zarybnením, tak aj v prírodných vodách. Najväčší ohlas malo turné na Balatone, ktorú absolvovali Csaba Nagy a Tamás Hasko. Na tomto najväčšom jazere kaprov, sa ryby dychtivo vrhli na novú lahôdku. Veríme, že sladký ananás bude favoritom mnohých rybárov v roku 2015!

 

 

 

 

Haldorado Boilies produkty s príchutou sladký ananás:
Carp Boilie Varené - Sladký Ananás
Carp Boilie rozpustné - Sladký Ananás
Chytacie varené panirované Boilies - Sladký ananás
Chytacie varené pop up boilies - Sladký ananás
Chytacie panirované rozpusné boilies - Sladký ananás
Chytacie rozpustné pop up boilies - Sladký ananás
Chytacie Wafters varené boilies - Sladký ananás
Chytacie boilies v dipe - Sladký ananás
Carp Dip - Sladký ananás
Super Carp Paste - Sladký ananás

 

Produkty s príchutou tigrí orech
Mnohí lovíme vo všetkých prírodných vodách (kanáloch, riekach a veľkých jazerách), kde sa kapre nestretajú často s boilies. Na rybej múčke založené, agresívne arómy nezožali obrovský úspech, skôr odplašili ryby. Tak sme pripravili návnadu, ktorá je založená na prirodzenej báze, obsahujúcej osvedčenú múčku z tigrieho orecha, ktorej úspech je založený na precíznej kompozíii prísad a nie na silnej aróme. Na prírodných vodách a jazerách je neporaziteľný Wild Tiger bezkonkurenčné prírodných vôd, dôkazom čoho je niekoľko pekných úlovkov nášho tímu.

 

 

 

 

Produkty Wild Tiger sú k dispozícii v 10 rôznych verziách a ponúkajú príležitosti pre úspešné riešenie v rôznych situáciách!

 

Haldorado Boilies produkty s príchutou tigrí orech:
Carp Boilie varené - Tigrí orech
Chytacie rozpustné boilies - Tigrí orech
Chytacie varené panírované boilies - Tigrí orech
Chytacie varené pop up boilies - Tigrí orech
Chytacie panirované rozpustné boilie - Tigrí orech
Chytacie rozpustné pop up boilie - Tigrí orech
Chytacie varené wafters boilie - Tigrí orech
Chytacie boilie v dipe - Tigrí orech
Carp Dip - Tigrí orech
Super Carp Paste - Tigrí orech

 

Carp Boilie in Dip - Chytacie boilie v dipe
V ponuke sú aj dve nové boilies návnady. Jednou z nich je Carp Boilie in Dip, v ktorej je boilies ponorenýdo dipu. Táto návnada je najatraktívnejšia, najrýchlejšia v rýchlo sa rozvíjajúcom svete návnad, ktoré má Haldorado v ponuke. Stále zdôrazňujeme, že účinok boilies sa zvyšuje, keď ho namočíme do dipu. Avšak, počas niekoľkých minút rýchleho rybárčenia nestačí boilies namočiť len na pár minút, aróma veľmi rýchlo vyprchá. Naše boiliessú v dipe namočené od prvého okamihu výroby, takže malé guľôčky majú čas vstrebať do seba množstvo arómy. Okrem toho, napriek obrovskému účinku – veď okamžite začne návnada pracovať - vydáva zo seba arómu postupne a je veľmi odolná. Vydrží vo vode minimálne 48 hodín, má "dlhý život“.. Jedna škatuľka obsahuje dva rôzne veľkosti: 16 mm a 20 mm.

 

 

Toto nie je štandardný dipový boilies! Tu konkrétne sa návnada máča v dipe od okamihu začatia výroby. Vo vode má výbušný efekt,takže okamžite príde záber a aj napriek tomu je to odolná návnada.

 

Kolega Kerekes Ernő spolu so mnou vďčíme týmto návnadám za obrovské úlovky Môj osobný rekord v love na kapra: 28,66 kg. Dokonca ani „Veľký šéf“ neodolal tejto návnade!

 

 

 

Haldorado Chytacie boilie v dipe má 6 variantov
Chytacie boilie v dipe - Čierný kalamár
Chytacie boilie v dipe - Zelené korenie
Chytacie boilie v dipe - FermentX
Chytacie boilie v dipe - Veľká ryba
Chytacie boilie v dipe - Sladký ananás
Chytacie boilie v dipe - Tigrí orech

 

Big Carp Boilie Wafters - Vyvážené varené boilies
To je najväčšia návnada medzi prekvitajúcimi návnadami boilies, má v priemere 24 mm. Je reč o varenej guľôčke, napriek tomu ľahkej, za čo vďačí korku - 100% prírodnému materiálu. Ani napriek veľkému rozmeru nepoklesne do blata a kapre ho ľahko nájdu. Zároveň 24 mm priemer vylúči poplach vyvolaný menšími rybami, pretože sa nehodí do ich úst. Je to selektívna návnada pre veľké ryby, zaslúžene dostala názov Big Wafters. Je veľmi odolná a vydrží minimálne 72 hodín vo vode, čaká a priláka najväčšie ryby v jazere.

 

 

Jeden zo spôsobov výberu: zväčšenie veľkosti návnady. S takouto kombináciou návnady už nie je schopný sa vyrovnať jeden priemerný kapor.

 

>

Dvojitý 24mm Big Wafters –„obeť“ Black Squidu je tento neobvyklý úlovok, ktorý je rekordérom zároveň aj jazera Lőkösháza Kavicsbánya.

 

 

Haldorado Chytacie varené wafters boilie má 6 variantov:
Chytacie varené wafters boilie - Čierna chobotnica
Chytacie varené wafters boilie - Zelené korenie
Chytacie varené wafters boilie - FermentX
Chytacie varené wafters boilie - Veľká ryba
Chytacie varené wafters boilie - Sladký ananás
Chytacie varené wafters boilie - Tigrí orech

 

Boilies olovká
Disponujeme veľmi širokou paletou olovových závaží, ktoré vďaka dobrej cene a kvalite obľubuje mnoho rybárov. Túto sériu rozšíril rad nových produktov, Weed Lead – „olovo rias". Ticho sa skryje na dne, a dá sa aj skvelo dipovaťTreba sa uistiť, že olovo je namočené do rovnakého druhu vône, vtedy je najúčinnejší. Je v ponuke v štyroch veľkostiach: 70 g, 90 g, 110 g, 130 g.

 

 

Prekvitajúca popularita boilies spočíva v univerzálnom použití a dobrej cene.

 

Nový povrch Weed Lead je zamatový, a tmavo zelená plocha maskuje hmotnosť... a dokonca sa dá aj dipovať....

 

 

Prekvitajúci Weed Lead je v 4 rôznych veľkostiach: Weed Lead 110 g

 

Rodina vlascov Record Carp
Do predaja sa dostala v lete minulého roka rodina vlascov Record Carp. 5 rôznych typov vlascov uspokojí aj náročného rybára. Navyše vďaka veľkému baleniu je jedným z najlacnejších, ale vysoko kvalitných monofilných vlascov. Kto nechce minúť celý majetok, ale nechce sa vzdať kvality, nemôže ignorovať tieto výrobky!

 

 

Ekonomické, veľké balenie, naozaj cenovo dostupných monofilných vlascov Record Carp je k dispozícii od druhej polovice minulého roka.

 

Haldorado Record Carp:
Record Carp Fluo Green
Record Carp Fluo Orange
Record Carp Fluo Yellow
Record Carp Real Black
Record Carp Strong Leader


Haldorádó ponúka rôzne novinky na rybolov s Feederom.

 

 

Gábor Sipos je už od tohto roku našim stálym zamestnancom a spolu so Sisa Józsefom a so mnou je zodpovedný za vývoj jemného rybárskeho náčinia.

 

Určujúcou novinkou je produktová rada Fluo Energy, ktorej základom sú od roku 2014 príchute Fluo Flavor. Tieto arómy, ktoré sú chutné, farebné a veľkolepé boli veľmi úspešné medzi domácimi rybármi. V rovnakých arómach sme pripravili aj návnady rodín Fluo Micro Method Feed Pellet a Fluo Essencia aróma. V nedávno uverejnenej filme 15. časti článku Lov na kapre v studených vodách feederom 15 čásť sme predstavili všetky tieto výrobky počas lovu.

 

 

Základom nového produktu Fluo Energy sa dostal na trh v roku 2014, boli veľmi obľúbené príchute Fluo Flavor

 

Takéto ryby nás potešili v decembri, keď sme lovili novými produktami Fluo

 

Fluo Energy návnady
Nové krmivá Haldorado Fluo Energy sme pripravili nielen s krajnou opatrnosťou, jedinečnou chuťou a vôňou, ale aj vzhľadom vzbudzuje pozornosť. Jeho farba vynikne už pri miešaní a vo vode sa rozpúšťa pomaly, vytvoriac okolo seba farebný mrak. Toto dodáva zvláštnu príťažlivosť kŕmeniu, ktorému nie je schopná odolať žiadna ryba. Mrak vznikajúci pri rozpúšťaní je odkazom pre ryby, je synonymom potravy a prítomnosti rýb. A ak neodolajú a priplávu bližšie, zacítia príjemnú vôňu, jemnú chuť a arómu a je takmer isté, že onedlho objavia aj návnadu na háčiku. Nové krmivo bolo vyvinuté za účelom selektívneho rybolovu na kaprov, bez ohľadu na spôsob lovenia. K dispozícii je v 4 rôznych verziách.

 

 

Vo vode sa rozpúšťa pomaly, a vytvára obrovský mrak

 

Medzi týmito dvoma návnadami Fluo Energy nájdeme dve múčne a dve bezlepkové zmesi, takže táto rodina ponúka riešenie pre každú situáciu!

 

Haldorado Flue Energy je K dispozícii v 4 rôznych verziách.:
Fluo Energy - Zelená Afrika
Fluo Energy - Červené ovocie
Fluo Energy - Citrón
Fluo Energy - Vyháňač diabla

 

Fluo Micro Method Feed Pelety
Čoraz viac sa stáva poplárnou method technika, zo všetkých aspektov prekvitajúci Haldorado Fluo Micro Pellets, lebo je revolučným konceptom selektívneho kŕmenia kaprov. Snáď najjednoduchšie používaný sú mikro pelety, ktorý je k dispozícii na domácom trhu! Tieto 1,5mm pelety treba zaliať 1 dl vody, pretrepať obsah krabice a po niekoľkých minútach je výrobok použiteľný. Potom už len zmäknuté - ale perfektne držiace tvar - pelety naplníme do košíka method. Všetky druhy peliet dostali počas rozpúšťania nádhernú farbu a vytvoril sa mrak vo vode, takže účinnosť sa značne zvýšila. Je to skvelá selektívna návnada. Rýchla príprava a mimoriadna úspešnosť lovu je typická pre tieto produkty.

 

 

 

 

 

Haldorado Fluo Micro Method Feed Pelety:
Fluo Micro Method Feed Pellet - Zelená Afrika
Fluo Micro Method Feed Pellet - Červené ovocie
Fluo Micro Method Feed Pellet - Citrón
Fluo Micro Method Feed Pellet - Vyháňač diabla

 

Aromatická esencia Fluo Essencia
Haldorado Fluo Essencia sústreďuje chute také isté ako Haldorado Fluo. Táto hustá aróma okrem toho, že neodolateľnou chuťou vzbudzuje pozornosť rýb, má zvláštny vizuálny dopad. Vďaka šikovnému rozprašovaču sa dá použiť aj lokálne. Toto má význam hlavne pri rybolove method košíkmi, keď chceme prilákať pozornosť ryby na stred náplne – kde sa nachádza návnada a háčik. Dôležitá je skutočnosť, že tento šetrný výrobok PVA je ideálne používať aj na koncentrované ochutenie stick mixu a vnadiacich tyčiniek.

 

 

 

 

 

Haldorado Fluo Essencia má 4 variantov:
Fluo Essencia - Zelená Afrika
Fluo Essencia - Červené ovocie
Fluo Essencia - Citrón
Fluo Essencia - Vyháňač diabla

 

SpéciCorn
Haldorado SpéciCorn "prepísuje" pojem návnada! Táto imitácia návnady - známy ako gumené kukuričné zrno - má také vlastnosti, že je neodolateľnou návnadou pre ryby. Vynikajúce vznášajúce sa schopnosti a intenzívna chuť vyzdvihujú tento výrobok spomedzi podobných napodobenín. Impozantný téglik obsahuje 10 ks jemných zrniek kukurice namočenej v chuti. Ponúka vysoko trvanlivú návnadu na ryby, dokážeme chytiť aj viac tuctov rýb, ak ju nestratíme. Na konci rybačky je vhodné rybie návnady vrátiť späť do pohára, aby znova nasal jedinečnú chuť. Takýmto spôsobom nám na jednu sezónu vystačí jeden pohár. Zvlášť vhodné je toto pre metóda ovu na feeder kapriu techniku, kde sviee využiť všetky výhody nášho SpéciCorn. Flexibilná, pružná návnada, ktorá má ďalej tú výhodu, že nie je zraniteľná a malé ryby ju nevedia demontovať. Na trh sa dostáva v 6 chutiach.

 

 

Od roku 2015 medzi produktami Haldorada nájdeme aj návnady série SpéciCorn.

 

Sú to ochutené vznášajúce sa imitácie návnady známe ako gumené kukurice, ktoré sa na trh dostávajú v malých téglikoch.

 

 

 

 

Haldorado SpéciCorn má 6 variantov:
SpéciCorn - Sladká kukurica
SpéciCorn - Med
SpéciCorn - Jahoda
SpéciCorn - Ananász
SpéciCorn - Vanília
SpéciCorn - Cesnak
SpéciCorn - MIX-6 / 6 príchutí v jednej krabici

 

Mliečne kvasený FermentX Veľký Amur
V lete pri love na kaprov a amurov sú bezkonkurenčné mliečne kvasené kŕmne suroviny a semená. Tretí rok žneme obrovský úspech kŕmnou zmesou FermentX. Teraz vstupujeme na trh novou, unikátnoz zmesou. Je všeobecne známe, že amur miluje cesnak. Haldorado Veľký Amur neobsahuje chuť cesnaku, ale skutočný cesnakový extrakt, zmiešaný s mliečnou kvasenou kŕmnou surovinou, vytvoriac tak harmóniu vône a chuti, ktorá poblázni amura. Je ťažké si predstaviť, že sú účinnejšie kŕmenia a návnady na amura teraz na trhu. Dokonca aj počas rybárčenia na Dunaji prilákali také ryby, o akých sme doteraz len snívali!

 

Mliečny FermentX Velký Amur - ísť do obchodu

 

 

Akonáhle voda stúpne nad 20 stupňov Celzia, a začne sa sezóna amura, spomeňte si na tieto riadky.

 

Ferment X Mliečne kvasený - Sladko Korenistý
Ďalšou zaujímavou zmesou je Haldorado FermentX Sladko Korenistý. Mnohokrát sme sa o tomto zmienili a tiež praktické skúsenosti ukazujú, že v teplých vodách je kyselina mliečna skutočne účinná. Avšak, vývoj nestagnuje, a my sa dostávame k lepším a účinnejším prísadám. Využitím týchto zmesí vznikne nová zmes, ktorú keď otvoríme, pocítime intenzívnu vôňu papriky, ktorá skutočne v zmesi je. Okrem toho sa však tu nachádzajú aj špeciálne prímesy. Výsledkom je zmes, ktorá v teplej aj chladnej vode vynikajúco láka kapre. Každý, kto si želá testovať zmes na jar a na jeseň, odporúčam pretlačiť zmes cez sito, aby odstránil drobné kryštáliky Takto dostane rýchlorózpustnú zmes, ku ktorej nepridávame vodu.

 

Ferment X Sladko Korenistý - ísť do obchodu

 

 

Populárny rad Haldoráda FermentX sa rozšíril o dva nové výrobky

 

BÁZIS MIX Pražené Semienka
Vrelo privítali rybári v posledných rokoch, ekonomické balenie kŕmnej zmesi 2,5 kg BÁZIS MIX, ale postrádali nearomatizovanú verziu, ktorá by bola skvelou základnou zmesou. My sme s radosťou túto túžbu splnili a vytvorili sme zmes len z praženýh a mletých semien a obilia.

 

BÁZIS MIX Pražené Semienka - ísť do obchodu

 

 

Základný mix pre rybárov, ktorí radi experimentujú

 

Prímesami
Sortiment Haldorada sa od roku 2015 rozširuje už viac než 40 rôznych produktov v podstate už nie je neznámych pre rybárov, ale ich správne použitie je často problém. Ďalej na článok Sprievodca prímesami .

 

 

Na trh vstúpime s viac ako 40 rôznymi prímesami.

 

Black Halibut Carp pelety 8mm a Red Halibut Carp pelety 14 mm
Od tohto roku sme obnovili pelety Red Tuning a Halibut Tuning 8 aj 14 mm, v 5 - 5 obľúbenýh aromách. Vzhľadom k tomu, že každá peleta je vŕtaná, ľahko sa dajú s nimi robiť návnady.

 

 

Tieto dve nové verzie populárneho rodiny chytacie pop upy, 8 a 14 mm vo veľkosti, sa dostávajú na trh v roku 2015.

 

A Haldorado Black Halibut Carp Pellet 8 mm má 5 príchute:
Black Halibut Carp Pellet 8 mm - Jahoda
Black Halibut Carp Pellet 8 mm - Medová Pálenka
Black Halibut Carp Pellet 8 mm - Veľký kapor
Black Halibut Carp Pellet 8 mm - Klobása / Maďarský beťár
Black Halibut Carp Pellet 8 mm - Čierný kalamár

 

A Haldorado Red Halibut Carp Pellet 14 mm má 5 príchute:
Red Halibut Carp Pellet 14 mm - Jahoda
Red Halibut Carp Pellet 14 mm - Medová Pálenka
Red Halibut Carp Pellet 14 mm - Veľký kapor
Red Halibut Carp Pellet 14 mm - Klobása / Maďarský beťár
Red Halibut Carp Pellet 14 mm - Čierný kalamár

 

Discovery Lead / Testovacie hĺbkové závažie
Niekoľkokrát sme už spomenuli, že okrem návnad je veľmi dôležité klásť dôraz na rozvoj malých častí. Spomeniem len tie najzaujímavejšie. Jeden z nich je prvý produkt, Karol Králik, s otcom Cralussom spoločne vyvinul produkt – Discovery Lead. Je to zvláštne, odľahčené olovko, ktoré sa za1 sekundu ponorí až 1 meter. Presné použitie vám vysvetlím v videá Meranie hĺbky.

 

Pozri sa na produkt - ísť do obchodu!

 

 

Možno, že je to najlacnejší, najpresnejší nástroj pre meranie hĺbky na svete

 

Nové feederové košíky
Feeder neznamená nič bez riadneho dávkovača. Samozrejme môžeme ukázať stále nové a nové v tejto oblasti. Vo filme Prispôsobené špeciálnym požiadavkám 2 čásť - osobitné požiadavky vám podrobne predstavím nové feederové košíky.

 

Tufty Mini Feeder - ísť do obchodu

 

 

Haldorado Tufty je dokonalý príklad novej generácie drôtených feederových košíkov

 

Verzia Pellet Feeder 15g už k dispozícii - ísť do obchodu

 

 

Populárne pelety kŕmenia rozširujúce rad 15-gramové od roku 2015

 

Oblečenie
Snažíme sa posunúť vpred aj v oblasti módnych šiat. Samozrejme, vždy by mohli byť krajšie, lepšie, ale čím viac ho chválime, tým sa viac posúva do kategórie nezaplatiteľnosti. A to nemá zmysel ...! Možno, že praktické odevy uvádzané teraz na trh sa ti zapáčia a oceníš, že sú cenovo dostupné.

 

 

Snažíme sa držať krok s požiadavkami na oblečenie. Tešíme sa na úspech, a dúfame, že si nájdete medzi týmito zložkami podľa chuti to, čo sa vám bude páčiť.

 

Nové oblečenie:
Carp Team tričká
Carp Team šortky
Feeder Team mikiny
Feeder Master kabáty
Carp Team mikiny
Carp Team kabáty

 

Ďakujem vám za pozornosť, som si istý, že stojíme pred vzrušujúcim a produktívnyn rok. Ak medzi prezentovanými inováciami nájdete čo i len jeden, ktorý môže zefektívniť vašu rybačku, tak som nepracoval nadarmo!

 

Pozrite si naše video, ktoré neponúka bežné riešenie a mnoho ďalších info dostanete v obchode!