Rybárske Články na Lov Feeder
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Najnovšie články

Rss
Prečítali: 4886

V poslednej dobe sa s veľkou obľubou začala používať na lov kapra rybničného metóda s názvom Method feeder. Táto technika lovu k nám prišla z Anglicka, kde je veľmi úspešná a populárna. Aj u nás čoraz viac rybárov loví týmto spôsobom. Chcem pre Vás predstavovať 3 method feeder montáže.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5959

Počet rybárov, ktorí trávia aj neskorú jeseň a zimné mesiace aktívnym rybárčením, každým rokom pribúda. Dúfajúc v „mrazivého kapra“ dáva čoraz viac a viac rybárov, pred teplou obývačkou, prednosť chladnému, nehostinnému brehu. Prečo vidíme tento trend? Myslím, že najpádnejším dôvodom je, že v tejto dobe už majú rybári k dispozícii moderné vnadidlá a sofistikované metódy, ktoré ponúkajú reálnu príležitosť na lov počas celého roka.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5323

Lov tolstolobika sa v posledných rokoch stal pomerne diskutovanou témou. Je to spôsobené hlavne tým, že sa v našich prírodných vodách, hlavne riekach, bohužiaľ, vyskytuje táto ryba v čoraz väčšom počte. Druhý dôvod, prečo sa o tejto rybe tak veľa hovorí, veľmi úzko súvisí s prvým. Keďže sa vyskytuje v čoraz väčšom počte, dostáva sa viac do stredobodu záujmu odbornej a aj širšej rybárskej verejnosti. Známi rybári prichádzajú s dômyselnými praktikami a užitočnými radami, ako týchto požieračov planktónu privábiť na háčik aj úplne regulárnym spôsobom, aby mohli predstavovať skvelý zdroj zábavy aj pre rekreačných rybárov.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5121

Jemné kaprárstvo na sumčekmi zanešvárenej vode</strong></u><br/>Táto technika sa od lovu vo vodnom stĺpci, ktorý sme si predviedli v predchádzajúcom diely, diametrálne líši v tom, že tu bude našim cieľom uloviť nejakú väčšiu pleskáčovitú, karasa, alebo samozrejme kapra, práve na dne. To by sám o sebe nebol žiadny problém, keby nepokrýval dno súvislý koberec sumčekov. Ako je možné teda v mori tisícok bodavých diablikov vyselektovať ryby, ktoré vládnu nejakou športovou hodnotou? Na nasledovných riadkoch sa to dozviete!

Čítaj ďalej
Prečítali: 5105

Čítajúc komentáre pod našimi článkami, sa tam zo železnou pravidelnosťou stretávame s poznámkou typu „Jaj, tak to je ľahké! Poďte a ukážte za čo stoja tie vaše super nástrahy a techniky na nejakom sumčekmi zamorenom mŕtvom ramene!“. Nuž, aby sa nepovedalo, že sa stránime výziev, v tomto článku sme sa s Gáborom Siposom vybrali práve na takú vodu a predvedieme, ako vyselektovať „hodnotné“ ryby aj v mori sumčekov.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5645

„Štipľavo“ chladné noci, leto evokujúce, príjemné, teplé dni, avšak neustále klesajúca teplota vody. Toto sú hlavné charakteristiky skorého jesenného obdobia, ktoré je zároveň začiatkom tej  pravej, nefalšovanej „veľkokaprárskej“ sezóny. Pridajte sa ku mne a ukážem Vám, ako sa začala moja jesenné sezóna!

Čítaj ďalej
Prečítali: 5389

Pred zahájením rybačky vodu vždy veľmi pozorne preskúmam pohľadom, snažím sa zaznamenať aj to najmenšie mihnutie niektorého z jej obyvateľov, snažím sa pohľadom presvietiť hladinu a nazrieť do sveta pod ňou, pokúšam sa uhádnuť, kde sa ryby ukrývajú. Mali sme smolu na najpríjemne chladný, miestami silným vetrom spestrený deň. Teplota nepresahovala ani 15 stupňov Celzia a v pravidelných intervaloch sa navyše spúšťal aj dážď. Na rozvlnenej hladine bolo spozorovať nejaké znamenia, ktoré by vypovedali o prítomnosti rýb, veľmi obtiažne. Na prvý pohľad sa zdalo, že v tomto jazere žiadnej ryby ani niet.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5370

Toto štrkovisko som objavil minulý rok. Pred rybačkou by mi ani vo sne nenapadlo, že sa mi zoznamovanie sa s touto vodou vydarí tak dobre a hneď prvá miestna rybačka dopadne veľkým úspechom. O to šťastnejší som bol pri konečnom výpočte úlovkov. Zaknihoval som neuveriteľné úlovky, preto nebolo ani na sekundu otázne, že sa sem ešte vrátim!

Čítaj ďalej
Prečítali: 6520

Jesenné receptúry sa na rozdiel od letných zostáv pohybujú na oveľa širšej škále možností. Kým v septembri sa môže ortuť na teplomery vyšplhať aj nad 30 stupňov Celzia, na konci novembra už môžu nervy rybára počuchrávať aj tuhé nočné mrazy, a to je teda poriadny rozsah. Preto teda nájdeme v tomto článku recepty na teplú, pomaly chladnúcu, ale aj studenú vodu.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5937

Nová séria prútov, ktorá v sebe spája všetky parametre moderného umenia výroby rybárskych prútov. Jedná sa o zdokonalené, posilnené, robustnejšie varianty právom slávnych predchodcov Fine Carp. Napriek silnejšej povahe však disponujú nesmierne jemnými špičkami a mimoriadne pružnými, do krajností zaťažiteľnými charakteristikami. Na nasledujúcich riadkoch Vám teraz tieto novinky detailne predstavím.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5550

Dnes som si zachytal na jednom veľmi ťažko dostupnom, mimoriadne malebnom úseku Malého Dunaja pri meste Šolt. Milujem rybačky na divokej vode. Poďte, pridajte sa ku mne prostredníctvom tejto fotoreportáže!

Čítaj ďalej
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×