Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021

Jeseň je z pohľadu ponúkaného receptára hádam tým vôbec najkomplexnejším ročným obdobím, nakoľko v septembri môže mať voda ešte letných 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo na konci novembra nám už klopú na dvere mínusové teploty. Preto nájdeme medzi nasledovnými zostavami všetko od receptov s príjemným nádychom leta až po mixy do tých najchladnejších vôd. Na konci článku nájdete aj video sprievodcu s ďalšími detailmi o správnej príprave jednotlivých zmesí.

Jesenný Method Pellet mix

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Jesenný Method Pellet mix

Najrôznejšie mikropelety dobíjajú na rybárskom bojovom poli čoraz viac teritória, dokonca, dalo by sa povedať, že ak ide výslovne o kaprarinu, exkluzívne práškovité method feederové krmivá a už dostali skôr do úzadia. Táto zostava sa dá pripraviť naozaj ľahko a hlavne veľmi rýchlo. Obsahuje iba výslovne také prímesy a nástrahy, ktoré sú na intenzívne zarybnených vodách spravidla trefou do čierneho.
V prvom kroku, navlhčíme 4S Method Pellet Mix - Jeseň pridaním 150 ml vody. Pri tomto kroku je dobré pelety na chvíľu presypať do menšej misky a až následne ich vrátiť do uzatvárateľnej nádobky. V ďalšom kroku zamiešame krmivo TOP Method Feeder - Spicy Krill s adekvátnym množstvom vody a necháme na 10 minút odpočinúť. Za túto dobu za Method Pellet Mix a krmivo pekne nasiaknu vodou. Krmivo sa pred použitím ešte celkom určite oplatí predrviť cez hustejšie sitko.
Pelety a krmivo je možné vzájomne kombinovať viacerými spôsobmi. Môžeme ich vrstviť, ale aj premiešať. Závisí to od situácie, ale podstatou je, že sa tieto vnadidlá naozaj skvelo dopĺňajú.
Aby sme mali ako na poli aróm, tak aj na poli nástrah k dispozícii širší priestor sa trochu pohrať z rôznymi variáciami, pridali sme do balíčka po dve arómy Tornado Activator Spray a nástrahy Tornado Method.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Pelety a krmivo je možné vzájomne kombinovať viacerými spôsobmi. Môžeme ich vrstviť, ale aj premiešať

Chytľavá zmes na amury v septembri

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Chytľavá zmes na amury v septembri

V septembri panuje ešte počasie s nemalým nádychom leta, čo znamená, že sa vody ochladzujú iba veľmi pomaly. Preto sa v prípade, ak sa vyberieme na rybačku s tými správnymi vnadidlami, dajú sa v tomto období chytať celkom dobre aj amury.
Nasledovnú zmes sme zostavili v kukurično-kvasenom duchu a torpéda ju jednoducho zbožňujú. Základom zmesi je úplne naturálne krmivo Gold Feeder - Champion Corn, ktoré zamiešame pomocou 150 ml arómy FermentX Concentrate - Betain a primeraného množstva vody. Následne odložíme na bok trochu odpočinúť. Po 10 minútovom odpočinku, keď sa zrniečka krásne nasiaknu, predrvíme aj toto jedlo cez hustejšie sitko, následne môžeme cez to isté sitko predrviť a homogenizovať aj FermentX FX1. Keď sme hotoví, môžeme obe krmivá aj s doplnkom FermentX Additive - Ananás jemnými pohybmi ručne premiešať a už aj môžeme výslednú zmes plniť do Pellet Feeder krmítka.
Ako nástrahu sme do balíčka pridali Legend Pellet Wafter - Kyselina Maslová, čo je mimoriadne vábivé sústo ako pre kapry, tak aj amury. Pokiaľ bude za potreby dodatočná aromatizácia, odporúčame pumpnúť priamo na krmítko z aromatického gélu FermentX Activator Gel - Betain.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Ako nástrahu sme do balíčka pridali Legend Pellet Wafter - Kyselina Maslová, čo je mimoriadne vábivé sústo ako pre kapry, tak aj amury

Farebná, štipľavá zmes do babieho leta

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Farebná, štipľavá zmes do babieho leta

Táto zostava urobí na kapry obrovský dojem nie len chuťovo, ale aj vzhľadom. Obrovský snehobiely „oblak“, ktorý toto krmivo vo vode vytvorí, zaručene upúta pozornosť rýb, ktoré následne, pri pochutnávaní si na lahodných, farebných peletách, zaručene vsrknú aj háčik
Krmivo Fluo Energy - Vyháňač Diabla stačí jednoducho zamiešať s primeraným množstvom vody a odložiť na chvíľu nabok odstáť. Za tú dobu môžeme navlhčiť mikropelety. FMMFP - Brutálna Pečeň a Chili Sépiu (Squid) môžeme zamiešať aj spoločne. Pre komfortnejšie zaobchádzanie ich môžeme vysypať do väčšej misky, ručne premiešať, pridať 150 ml arómy Fluo Flavor - Chili Squid a trochu vody. Po dôkladnom premiešaní sa oplatí aj tejto zmesi dopriať takých 10 minút odpočinku.
Keď sú všetky zložky zmesi pekne nasiaknuté, predrvíme ju cez sitko zo stredne veľkými očkami, pridáme mikropelety a peknými uvoľnenými pohybmi celú zmes ešte raz ručne premiešame.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Ako nástrahu sme do zostavy pridali Hybrid Method Pellet - Chili Squid. Ide o štipľavé sústo, ktoré vládne veľkým vztlakom, preto sa dá poslať do akcie aj s väčším háčikom

Zostava pre jesenné weekendové rybačky
zakŕmenie:

Do krmítka:

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Zostava pre jesenné weekendové rybačky:

Príjemné jesenné počasie nám umožňuje, aby sme našej vášni holdovali naraz aj viac dní. Práve pre takéto dlhšie túry sme zostavili tento balíček, ktorý, okrem prísad do krmítka, obsahuje aj pelety pre základné zakŕmenie. Vnadidlá Big Feed C6 Pellet - Korenistá Klobása a Micro Pellet - Čierny Kalmár sa výborne dopĺňajú, jedno sa vo vode veľmi rýchlo otvára, vytvorí pekný oblak, kým to druhé je tvrdšie, hrubšie, teda sa postará aby zostalo na kŕmení veľa dobrôt aj pre neskôr prichádzajúce veľké ryby.
Na kŕmení sa oplatí loviť nejakým príjemným, aromatickým, chuťovo pasujúcim jedlom. Pre tento účel sa perfektne hodí krmivo BlendeX 2 in 1 TripleX, doplnené mikropeletami Micro Pellet - TripleX. Chuťovo môžeme túto zmes ešte ďalej vyšperkovať pridaním 150 ml aromatického doplnku SpéciAdditive - Korenistá Červená pečeň. Pomocou arómy a primeraného množstva vody nastavíme želanú vlhkosť a jedlo odložíme na 10 minút odstáť. Po uplynutí doby vyhradenej na odpočinok, celú zmes zhomogenizujeme predrvením cez riedke sitko.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Balíček obsahuje okrem prísad do krmítka aj pelety pre základné zakŕmenie

Hrubozrnná pochúťka pre veľké kapry

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Hrubozrnná pochúťka pre veľké kapry

Jeseň je predovšetkým obdobím cieleného lovu na veľké kapry, preto nesmie v našom receptári chýbať ani balíček, ktorý sme zostavili výslovne na prilákanie a udržanie týchto rýb.
Pellet Pack - Veľký Kapor patrí už dlhé roky medzi naše absolútne najpopulárnejšie produkty. Príprava je mimoriadne jednoduchá, stačí zamiešať s potrebným množstvom vody a pridanej arómy, následne odložiť na chvíľku odpočinúť.
Krmivo Veľký Kapor a Record Carp Stick Mix - Veľká Ryba môžeme zamiešať aj za sucha, po premiešaní nastavíme želanú vlhkosť a konzistenciu pridaním vody a arómy Aroma Tuning - Veľký Kapor. Aj po tomto zamiešaní odložíme zmes na 10 minút nabok. Po krátkom odpočinku môžeme jedlo ešte podľa potreby dovlhčiť. Keď posúdime že je perfektné, ešte sa odporúča predrviť cez riedkejšie sitko, a do výslednej homogénnejšej zmesi môžeme nakoniec primiešať aj Pellet Pack.
Na háčik sme do tejto zostavy vybrali nástrahu Legend Pellet Wafter - Čokoláda Pomaranč, reprezentujúcu chuťový vesmír, ktorý je medzi kaprami veľmi populárny. Pridaná aróma reprezentuje takisto sladkú chuťovú líniu. Arómou BlendeX Serum - Jahoda + Med nešetrime, a pumpnime tam poriadnu dávku na krmítko aj na nástrahu, nakoľko sa môže prihodiť, že na záber si budeme musieť počkať aj viac ako pol hodinu. V čom si môžeme byť istí je, že z tohto hrubozrnného krmiva zostane okolo nástrahy aj vtedy.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Do tejto zostavy sme vybrali nástrahu Legend Pellet Wafter - Čokoláda Pomaranč, ktorej chuťový vesmír je medzi kaprami veľmi populárny

Pokrm pre kapry z divokej vody

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Pokrm pre kapry z divokej vody

Skúšať to výslovne na veľké kapry sa to v tomto období celkom určite oplatí aj na rozľahlých, prírodných plochách. Objemné ryby sa už pripravujú na zimu, čo znamená, že sa pažravo napchávajú, aby si vytvorili dostatočnú zásobu na zimné prázdniny.
Skvelou alternatívou na toto obdobie sú jedlá s vysokým obsahom uhľovodíkov, nakoľko tie obsahujú cukry, ktoré sa v tele rýb premieňajú na tukové zásoby. Krmivo Big River - Starý Kapor je hrubozrnné, mimoriadne výdatné jedlo, ktoré vytvára perfektnú kombináciu s krmivom Divoký Kapor. Navlhčíme čistou vodou a necháme na 10 minút odpočinúť. Je veľmi pravdepodobné, že po odpočinku nebude konzistencia jedla ideálna, nakoľko kukuričné výťažky vodu zo zmesi rýchlo absorbujú, preto bude po predrvení celkom určite nevyhnutné dovlhčiť. Tentoraz budeme predrvovanie vykonávať na najriedkejšom sitku s najväčšími očkami.
Jedno balenie Varenej Kukurice - Natúr dokáže výdatnosť homogenizovaného krmiva tak extrémne navýšiť, že okrem výnimočného vábivého účinku bude táto zmes schopná aj udržať ryby na mieste.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Aróma BlendeX Serum - N-Butyric & Mango pridá ruku k dielu tak, že z nej pumpneme rovno na krmítko

Zostava na októbrové rapid rybačky

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Zostava na októbrové rapid rybačky

Mnohým sa na jeseň podarí dostať na breh už iba na krátke, niekoľkohodinové rybačky. Oni potrebujú krmivo, ktoré sa dá veľmi rýchlo pripraviť, a je chytľavé na väčšine intenzívne zarybnených plôch.
Krmivo Top Method Feeder – Total Fish je mimoriadne atraktívnou pochúťkou pre kapry, ktoré si zvykli na jedlá na báze rybej múčky. Nakoľko je však každý prvok tohto krmiva rozdrvený do práškovej, extrémne jemnozrnnej formy, ryby sa ním zaručene nedokážu prejesť, ba ani dostatočne nabažiť. Preto sa toto krmivo oplatí kombinovať s trochu hrubozrnnejším, vločkami obohateným, sladkastým Gold Feeder - Secret Carppom, ktorý vďaka farebným fluo vločkám pozornosť rýb zaručene upúta. Ryby si na nich veľmi rady pochutnávajú, preto je prakticky isté, že sa pri napchávaní nevyhnú ani nástrahe.
Popri krmivách obsahuje mix aj trochu mikropeliet Micro Pellet - Super Farebný Kapor, ktoré pridajú zmesi aj čosi na výdatnosti, vďaka čomu sa nám pri love na jednom mieste bude dariť udržiavať ryby v danom bode aj pri „minimálnom kŕmení“.
Zmes navlhčíme pomocou čistej vody a doprajeme jej 10 minút odpočinku. Po odpočinku zmes homogenizujeme predrvením cez stredne husté sitko a už aj môže ísť do method feederového krmítka.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Ak chceme zvýšiť tempo záberov, môžeme na obsah krmítka pumpnúť trochu aromatického gélu Tornado Activator Gel - Sladká Jahoda

Chytľavý recept na riečne mreny

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Chytľavý recept na riečne mreny

V druhej polovici jesene to už milovníci riečneho rybolovu môže smelo skúšať aj na mreny. Vďaka trvalo nízkemu stavu vody sa v tomto období konečne stávajú pre rybolov dostupné aj tie najlepšie miesta. Mreny sa pohybujú v húfoch, preto patrí medzi typické znaky takýchto rybačiek, že ak sa nám ich podarí udržať na jednom mieste, môžeme uloviť veľmi rýchlo veľmi úctyhodné množstvo rýb. Preto disponuje táto zostava trochu väčšími kvantitami ako predchádzajúce balíčky.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Nakoľko na háčik pôjdu pri tejto metóde kostnáče, pár z nich sa vždy oplatí nasypať aj do zmesi

Na uhľohydráty bohaté vnadidle pre veľké kapry

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Na uhľohydráty bohaté vnadidle pre veľké kapry

Novinke pre rok 2021, kombinácii Kokos + Tigrie orechy, už vďačia mnohí za nejeden krásny úlovok. Tento chuťový vesmír sa ukázal byť neskutočne chytľavým ako na poli krmív, tak aj nástrah, a ináč tomu nie je ani na jeseň!
Krmivo BlendeX 2 in 1 – Kokos + Tigrie orechy je mimoriadne príjemne voniace, na uhľohydráty bohaté krmivo, ktoré perfektne dopĺňajú mikropelety Micro Pellet - Kokos + Tigrie orechy. Menšie množstvo jemnozrnného, práškovitého jedla je akurát postačujúce, aby upútalo pozornosť rýb na krmítko, v ktorom sa však ukrývajú väčšie, hrubšie sústa, ktoré sú skvelou potravou hlavne pre veľké kapry. Nakoľko sa kapry v tomto období už veľmi intenzívne pripravujú na zimu, výslovne vyhľadávajú zdroje potravy bohaté na uhľohydráty, aby si vytvorili dostatočné zásoby. Preto bude pre ne sladká voda extrémne vábivá. Zo sladidla bohato postačí aj jedna lyžica a naša jesenná kaprárska zmes bude razom ešte vábivejšia.
Po primiešaní primeraného množstva vody a arómy SpéciAdditive - Kokos + Tigrie orechy doprajme našej zmesi takých 10 minút odpočinku. Keď čas na odpočinok uplynul, predrvíme zmes cez sitko so širokými očkami a už aj ju môžeme plniť do krmítka.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Ako doplnková aróma sa do balíčka dostala aróma BlendeX Serum Kokos + Tigrie orechy. Malým pokropením knedlíka a nástrahy z nich vykúzlime ešte lákavejšie sústa

Jesenné eso na boilies vody

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Jesenné eso na boilies vody

Na vodách, na ktorých sa loví často na boilies, ryby cielene vyhľadávajú intenzívne príchute a vysokými výžovovými hodnotami vládnuce sústa. Na týchto jazerách zaknihujeme úspech jedine tak, že dáme kaprom to, na čo sú zvyknuté, preto figurujú v tejto zostave práve také príchute, ktoré sú typické pre tie najchytľavejšie boilies.
 FMMFP - Brutal Liver je veľmi hrubozrnné vnadidlo, ktoré nesmie chýbať v žiadne zmesi, určenej výslovne pre veľké kapry.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
SpéciAdditive - Tekutá pečeň patrí medzi absolútne najpopulárnejšie doplnky moderného „veľkokaprárstva“

Method feederová zmes na chladnúce, intenzívne zarybnené vody

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Method feederová zmes na chladnúce, intenzívne zarybnené vody

Pri pomaly, ale trvalo chladnúcich stojatých vodách, sa už oplatí siahnuť aj po vnadidlách a doplnkoch osvedčených vo výslovne studenej vode. Method Feeder výlučne pomocou peliet tu už môžeme vystriedať vysoko kvalitným krmivom, avšak na nejakej úrovni budú ešte stále za potreby aj vysokými výživovými hodnotami vládnuce pelety. Táto zostava je perfektná do prechodného obdobie medzi jeseňou a zimou.
 

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Nástraha Fluo Method Wafter - Ohnivý Kapor je mimoriadne atraktívna hlavne vďaka živej farbe a neustálemu uvoľňovaniu lákavých atraktantov

Kaprárska zmes do pomaly chladnúcej hlbokej vody

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Kaprárska zmes do pomaly chladnúcej hlbokej vody

Spodné vrstvy hlbokých banských jazier tak ako sa pomaly otepľujú, pomaly aj chladnú. Preto si môžeme na takýchto vodných plochách dobre zachytať aj behom tých najtuhších zimných mrazov. Na čo si treba dať pozor je, aby sme si za každých okolností vybrali nejakú dobre držiacu zmes, nakoľko v tomto prípade je veľmi dôležité, aby došiel knedlík na dno v celku, či už v method feederovom, alebo rebierkovom krmítku.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Gold Feeder - Master Fish a BlendeX 2 in 1 - Jahoda + Med sa odlišujú ako konzistenciou, tak aj zložením, obe sú však sladké a veľmi dobre sa spolu kombinujú

Ready zostava pre minimalistické rybačky na zimnejúcom brehu

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Ready zostava pre minimalistické rybačky na zimnejúcom brehu

Minimalistická rybačka! Čo tento výraz vôbec znamená? Nuž, aspoň polovica rybárov si naozaj nepotrpí na nákladiak príslušenstva a 2 dni prípravy pred každou rybačkou, jednoducho hodia to najnevyhnutnejšie do auta a smer breh! Takto premýšľajúci kolegovia si určite obľúbia túto zmes, ktorej príprava zaberie iba pár minút.

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody 2021
Zmes sme doplnili veľmi príjemnou, sladkou, neskutočne vábivou nástrahou Tornado Method - Mango
Značky:

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×