Búrkový method feeder
035 / 77 01 125 | obchod@feedermethod.sk

Búrkový method feeder

Prečítali: 562

Zamračený, daždivý, blýskavicami spestrený letný deň je priam ako stvorený na dobrú letnú rybačku. Zmeny teploty a tlaku vzduchu popudzujú ryby k neustálemu vyhľadávaniu potravy. V nasledujúcom článku budete mať príležitosť nahliadnuť do spontánnej rapid rybačky, ktorá mala iba dva ciele: stráviť na brehu pár príjemných hodín a podrobiť nové signalizátory záberu extrémnemu daždivému testu!

Už niekoľko týždňov panovali horúčavy, keď konečne na koniec týždňa, predpovedali meteorológovia poriadnu búrku s veľkým množstvom dažďa. Čo je dobré pre rybu, nie je nevyhnutne dobré aj pre rybára, aj keď ja mám takéto podmienky celkom rád. V nedeľu nad ránom som sa zobudil na obrovské hromobitie, ktoré sprevádzal aj intenzívny lejak. Presne na toto som čakal. Rýchlo som nahádzal veci do auta a vybral som sa smerom k vodnej ploche, na ktorej som už roky nebol.

Frontos method
Už roky som pri tomto jazere nebol
Frontos method
Milujem takéto počasie…
Frontos method
… len nech prší, práve preto som tu!

Po príchode na breh dážď trochu ustál, preto som sa ponáhľal čo najrýchlejšie vybaliť veci z auta a zostaviť výstroj, aby bolo pri ďalšom lejaku už všetko na svojom mieste. Pripravil som si veľmi jednoduchú, ale mimoriadne chytľavú letnú zmes, ktorá pozostávala z nasledovných zložiek:

 

  • 1 sáčok Gold Feeder N-Butyric Carp
  • 1 sáčok FermentX Additive Kvasený Mix Semiačok Micro

 

 

Frontos method
Ľahko pripraviteľná a zaručene chytľavá letná zmes…
Frontos method
… ku ktorej sa skvelo hodí nástraha BlendeX Pop Up Method Kyselina Mliečna & Mango

Práve som bol zo všetkom hotový, keď sa opäť strhla obloha. Pršalo tak intenzívne, že na špičky feederových prútov som prakticky nedovidel, lebo ich ako záclona zakrývala súvislá vrstva vody. Rád posúvam hranice, preto som sa rozhodol vymeniť držiaky za nové signalizátory záberu By Döme TEAM FEEDER. Keďže šlo o dennú rybačku, neboli vôbec za potreby, ale bol som zvedavý, či odolajú aj extrémnemu dažďu.

Frontos method
Lepší čas na testovanie som si ani nemohol priať. Lialo ako z krhly

Našťastie prvý kapor počkal, kým sa dážď opäť trochu upokojil, takže som úplne premokol až ku koncu zdolávanie a nie hneď na jeho začiatku. Krásny razantný záber, vydarené zdolávanie v daždi, v „obruči” bleskov. Ryba síce nebola kapitálna, ale zážitok to bol strhujúci.

Frontos method
Vykľul sa z toho veľmi dobrý súboj, aj keď na háčiku nebola kapitálna ryba
Frontos method
Páchateľom bol bezchybný, prekrásny šupináč

Čas vyhradený na rybačku sa krátil a na ďalší záber bolo treba čakať pomerne dlho. Pršalo síce premenlivou intenzitou, ale zato neprestajne. Takéto počasie býva vo väčšine prípadov hotovým úlovkovým eldorádom, ale tento deň nepriniesol, čo som si od neho sľuboval.

Frontos method
Pršalo síce premenlivou intenzitou, ale zato neprestajne

Už som čakal na ďalší miernejší úsek, aby som sa mohol pobaliť, keď sa zrazu špička opäť ohla. Hneď som cítil, že ani toto nebude najväčšia ryba v jazere, ale bolo to ďalšie zdolávanie, čo mi opäť vyčarilo úsmev na tvári.

Frontos method
Ďalšie zdolávanie v daždi! Poriadne som sa naňho načakal, bol som nesmierne šťastný
Frontos method
Pomaly sa dostávame do pozície na podberák
Frontos method
Ďaľší búrkový kapor

Onedlho dážď na krátku chvíľu ustál, čo som okamžite využil a rýchlo som sa pobalil. Rybárčením som strávil dokopy 5 hodín, ale šťastena sa dnes na moju stranu veru nepridala. Zostáva už zodpovedať iba jednu otázku: ako si počínali signalizátory? Premokli, alebo ustáli intenzívny lejak?! Najprv som ich utrel do sucha, potom som odstránil zadný kryt na baterky. S veľkým výdychom som konštatoval, že dnu sa nedostala ani kvapka vody, vnútro bolo dokonalo suché. Ale to ešte nebol dostatočný dôkaz, že prístroj obstál. Koniec koncov, mohol premoknúť aj zhora. Polievku overí až lyžica, preto som dal do oboch signalizátorov baterky (cez deň v nich žiadne neboli, zvukové znamenie nebolo treba) a naostro som ich otestoval. Výsledok: oba fungovali bezchybne. Od tejto rybačky už dobrých pár krát zmokli a zastihla ich na brehu aj ranná rosa, takže keď čítate tento článok, už majú za sebou nejednu extrémnu skúšku a stále fungujú na jedničku!

Mám za sebou veľmi príjemnú, búrkovitú rapid rybačku, ktorá síce nepriniesla žiadny prenikavý úspech, ale dobre som sa pri nej zabavil, a navyše som chytil aj nejaké ryby. A koniec koncov, preto na rybačky chodíme, nie?! Okrem toho môžem nad všetky pochybnosti prehlásiť, že signalizátory záberu By Döme TEAM FEEDER sú sto percentne vodeodolné! Udalosti rybačky si môžete pozrieť aj v krátkom filmíku, ktorý sme pre Vás natočili. Vrelo ho odporúčam!

 

Doporučené produkty:
- Signalizátor: Team Feeder
- Krmivo: Haldorado Gold Feeder - N-Butyric
- Krmivo: FermentX Additive
- Krmítko: Team Feeder Long Cast Method Feeder
- Nástraha: Haldorado Blendex Pop Up - Mango N-Butyric
- Buzz Bar - Haldorado 2x
- Naviják: Team Feeder Long Cast
- Prúty: Team Feeder Master Carp Pro
- Podložka: Team Feeder Rapid

Značky:

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×